Klavyeden Görev Yöneticisini Açmanın Kısayol Tuşu Nedir?

Klavyeden Görev Yöneticisini Açmanın Kısayol Tuşu Nedir?

Herkese tekrardan iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden görev yöneticisini açmak için hangi kısayol tuşlarına basmamız gerekiyor onu anlatacağız.

Bazı zamanlar bilgisayarımızda oyun oynarken, ders çalışırken veya video izlerken birden bilgisayar donabiliyor. Tabii bu durum daha çok oyunlarda oluyor. İşte bu donma işlemi gerçekleşince biz de hemen görev yöneticisini açıp o açık olan oyunu, programı vs. artık her neyse onu kapatıyoruz ki bu sayede bilgisayar donmadan kurtulsun kendine gelsin.

Büyük ihtimalle çoğunuz bu kısayolu biliyorsunuzdur ama yinede bilmeyen arkadaşlar için yardımcı olması adına görev yöneticisi kısayol tuşlarını paylaşacağız. 2 farklı kısayol tuşundan görev yöneticisini açabiliyoruz. Lafı uzatmadan hangi kısayol tuşlarıyla görev yöneticisini açarız hemen onu paylaşalım.

Kısayol 1

Görev yöneticisini açmak için klavyemizden “Ctrl + Shift + ESC” tuşlarına birlikte basmamız yeterlidir. Bu 3 tuşa aynı anda bastığınızda görev yöneticisi direkt olarak karşınıza çıkacaktır. Daha doğrusu ilk başka ctrl+shift tuşuna basılı tutmamız gerekiyor.Ardından esc tuşuna basmalıyız.Böyle görev yöneticisini direkt olarak açabiliriz.Kısayol tuşlarının klavyedeki yerlerini aşağıdaki resimden görebilirsiniz.

Kısayol 2

İkinci kısayol olarak ise çoğu kişinin bildiği “Ctrl + Alt + Del” tuşlarına basmaktır.Daha doğrusu burada da ilk önce ctrl+alt tuşlarına basılı tutmalıyız.Ardından Del yani delete tuşuna basmalıyız.Sonrasında karşımıza “Bu bilgisayarı kilitle, kullanıcı değiştir, oturumu kapat, parolayı değiştir ve görev yöneticisini başlat” kısımlı alt alta 5 seçenek çıkacatır.Buradan en alttakine yani “Görev Yöneticisi’ni Başlat” butonuna bastığınızda görev yöneticisini açmış olacaksınız.Bu yöntemdeki ctrl+alt+del tuşlarının klavyedeki yerlerine aşağıdaki resimden bakabilirsiniz.

Bir yazımızın daha sonuna geldik.Umarız faydalı olur.Teşekkürler…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.