Klavyeden Mektup (Zarf) ✉ İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyeden Mektup (Zarf) ✉ İşareti Nasıl Yapılır?

İyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere klavyeden mektup işareti nasıl yaparız onu anlatacağız.

Klavyeden Alt, Ctrl, Shift vb. tuşlarla maalesef direkt olarak “✉” bu şekilde mektup zarfı emojisi yapılmamaktadır. Daha doğrusu henüz bilinen bir kısayol tuşu yoktur. Fakat klavyeden bunu yapmanın başka 2 farklı yöntemi vardır. Şimdi hemen o yöntemleri anlatalım.

Klavyeden Mektup-Zarf İşareti Yapımı 1. Yöntem

Öncelikle klavyeden zarf işareti yapmak için bilgisayarımızın başlat menüsünden “Karakter Eşlem” programını açıyoruz. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi “Unicode’a git” bölümü mevcut. Oraya “2709” kodunu yazıyoruz.

Sonrasında otomatikman karşımıza zarf emojisi çıkacaktır. Ardından Seç ve Kopyala yaparak “✉” burada gördüğünüz gibi zarf işareti yapabilirsiniz.

Klavyeden Mektup-Zarf İşareti Yapımı 2. Yöntem

İkinci yöntem olarak da kopyala-yapıştır yolunu kullanabilirsiniz. Yani burada gördüğünüz zarf emojisini “✉” ctrl+c yapıp istediğiniz yere ctrl+v yaparak yapıştırabilirsiniz. Bu yöntem daha kolay olmaktadır. Daha kolay kopyalayabilmeniz için emojiyi aşağıya büyük puntolu şekilde ekleyelim.

Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz.


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*