Klavyeden Sonsuzluk İşareti (∞) Nasıl Yapılır?

Klavyeden Sonsuzluk İşareti (∞) Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta matematik terimlerinden belki de en çok kullandığımız sembol, sonsuzluk.Sonsuzluk işaretinin çok derin anlamları vardır.

Klavyemizden sonsuzluk işaretini yapmayı öğrenmeden önce gelin birlikte sonsuzluk işaretini hayatımızda en çok nerelerde kullanıyoruz ona bakalım.

==>Matematikteki +∞ ve -∞.(Herhangi bir limit sorusunda sonsuzluk ifadesi yoksa o soru soru değildir!)
==>Sonsuzluk kolyeleri.Genellikle sevgililere alınır.
==>10 kasımda Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde kullanılır.(1881-193∞)
==>Sonsuzluk dövmeleri.

Şimdilik bildiklerim bu kadar.Neyse lafı uzatmadan şimdi sizlere klavyemizden sonsuzluk işaretini nasıl yaparız onu anlatayım.

Sonsuzluk işareti yapmak için 3 yöntemimiz vardır diyebiliriz.Bunları maddeler halinde açıklayalım;

Klavye İle Sonsuzluk İşareti (∞) Yapma Yöntemleri

1-) Sonsuzluk işareti için klavyemizden “alt+236” tuşlarına basmamız gerekmektedir.(Yani alt tuşuna basılı tutup sırasıyla 2,3 ve 6 rakamlarına basmamız gerekmektedir.)Bu yöntem bazı bilgisayarlarda işe yaramayabilir.

2-) İlk yöntem işe yaramazsa “alt+8734” tuşlarını deneyin.Yani klavyemizin Space(boşluk) tuşunun solunda bulunan Alt tuşuna basılı tutup sırasıyla 8,7,3 ve 4 rakamlarına basmamız gerekmektedir.

3-) Eğer bu 2 yöntem işe yaramadıysa son çare olarak kopyala yapıştır yapabilirsiniz.Yani “” bu sonsuzluk işaretini nerede kullanmak istiyorsanız kopyala yapıştır yaparak kullanabilirsiniz.

4-) Ek olarak klavyeden sonsuzluk işaretinin yapmanın bir diğer yöntemi de karakter eşlem programını kullanarak yapmaktır. Bilgisayarınızdan “Başlat>Tüm Programlar>Donatılar>Sistem Araçları>Karakter Eşlem” kısmını açıyorsunuz. Veya başlata tıklayınca direkt arama yerine karakter eşlem yazın ve onu açın.

Ardından yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi açılan programda “Unicode’a git:” kısmına “221E” kodunu yazın. Çünkü sonsuzluk işaretinin evrensel unikodu 221E’dir. Bu yüzden bunu yazıyoruz. Sonrasında sonsuzluk işareti  bu şekilde karşınıza çıkacaktır. Ardından buradan kopyala yapıştır yaparak işareti istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti bu şekildedir = 

Umarım faydalı olur…

NOT = Son olarak yeni yöntem eklenmiştir. İyi çalışmalar dileriz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*