Klavyeden Zil İşareti (? – ⍾) Simgesi Nasıl Yapılır?

Klavyeden Zil İşareti (? – ⍾) Simgesi Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar. Bu yazımızda sizlere klavyeden “?” bu şekilde zil işareti nasıl yapılır onu anlatacağız.

Klavyeden bilgisayarımıza bir çok emoji işareti yapabiliyoruz. Bunlardan birisi de zil işaretidir. Normalde 2 çeşit zil işareti bulunmaktadır. Bunların ilki “?” bu ve ikincisi de “⍾” bu işarettir. Şimdi bunları nasıl yapabiliriz sırayla anlatımını yapalım.

Birinci Yöntem:

Arkadaşlar klavyeden maalesef kısayol olarak zil emoji yapmanın yöntemi yoktur. Yani Alt tuşuna basıp herhangi bir sayıya basarak klavyeden hızlı şekilde zil simgesi yapamıyoruz. Fakat karakter eşlem programı sayesinde bunu yapabiliyoruz. Öncelikle bilgisayarınızın başlat menüsünden “Karakter Eşlem” programını açın.

Ardından yazı tipini “Adobe Arabic” olarak seçin. Sonrasında Unicode’a git kısmına “237E” kodunu yazın. Ardından seç ve kopyala yapın böylelikle “⍾” buradaki gibi zil işareti yapabilirsiniz.

Aynı şekilde “?” buradaki gibi zil emoji simgesini yapmak için de Unicode kısmına “1F514” kodunu yazmanız gerekmektedir. Bazı karakter eşlem programlarında bu kod çalışmıyor fakat internette bu emojinin kodununun böyle olduğu söylenmiştir.

İkinci Yöntem:

İkinci yöntemimiz ise daha kolay yapılmaktadır. Burada direkt olarak zil işaretlerini ctrl+c yapıp kopyalayarak istediğiniz yere ctrl+v yapıp yapıştırabilirsiniz. Yani “? – ⍾” buradaki zil işaretlerini mouse ile seçerek kopyala yapıştır yöntemiyle dilediğiniz belgeye ekleyebilirsiniz. Biz zil işaretlerinin büyük hallerini de aşağıya ekleyelim.

? – ⍾

Yukarıdan da kopyalama işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca zil resmine de aşağıdan erişebilirsiniz.

Zil resmi

Zil resmi

Umarız yararlı olur iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.