Komser mi Komiser mi? Doğru Yazılışı Hangisidir?

Komser mi Komiser mi? Doğru Yazılışı Hangisidir?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere komser mi yoksa komiser mi kelimenin doğru yazılışı hangisidir onu TDK kanıtlı olarak anlatacağız.

Yine çok karıştırdığımız kelimelerin başında komser-komiser ikilisi gelmektedir. Peki bu kelimeden hangisi doğru yazılıştır TDK’nın resmi web sitesine göre sizlere iletelim.

Komser mi Komiser mi Doğrusu Nedir?

Doğru yazılışı ==> ✓Komiser
Yanlış yazılışı ==> ×Komser

Kelimenin doğru yazılışı Türk Dil Kurumu‘na göre Komiser‘dir. Komser ise hatalı yazılıştır. Doğrusu dediğimiz gibi komiser yani ortasında i harfi olandır.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi TDK’nın resmi web sitesine göre kelimenin doğrusu komiser‘dir. Dilerseniz sizler de sozluk.gov.tr sitesine girip kontrol edebilirsiniz. Genelde günlük hayatta konuşurken kelime komser olarak söyleniyor. Ortadaki i harfi yutuluyor. Fakat dediğimiz gibi yazım kurallarına göre doğru yazılışı komiserdir. O yüzden sınavlarda vs. çıkarsa lütfen dikkat edelim boş yere soruları yanlış cevaplamayalım.

Teşekkürler iyi dersler ve iyi çalışmalar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*