Kuyumcuların Çalışma Saatleri | Kaçta Açılır Kaçta Kapanır?

Kuyumcuların Çalışma Saatleri | Kaçta Açılır Kaçta Kapanır?

Herkese selamlar. Bu yazımızda sizlere kuyumcuların çalışma-mesai saatlerini gün gün paylaşacağız.

Kuyumcular özellikle yaz mevsiminde düğün, nişan, sünnet vb. etkinliklerin olduğu dönemlerde bolca müşterisi olan bir kurumdur. Hemen hemen ülkemizde her yerde kuyumcu bulmak mümkündür. Kuyumcu dükkanlarına genelde işlek caddelerde ve yan yana olarak rastlayabilirsiniz. Kuyumcuya gidip düğün, nişan vb. için altın, bilezik, yüzük gibi takılar satın alabilirsiniz. Fakat kuyumculara gitmeden evvel açılış kapanış saatlerini iyi öğrenmek gerekir. Yoksa yanlış bir zamanda kuyumcuya gidip kapalı olduğunu görünce hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Peki kuyumcular saat kaçta açılıyor ve kaçta kapanıyor şimdi sizlere gün gün onu paylaşalım.

Kuyumcu Çalışma Saatleri

Kuyumcuların çalışma saatleri şehirden şehre göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat genel olarak çalışma saatleri aşağıdaki gibidir;

  • Pazartesi09:00 – 19:00
  • Salı09:00 – 19:00
  • Çarşamba09:00 – 19:00
  • Perşembe09:00 – 19:00
  • Cuma09:00 – 19:00
  • Cumartesi09:00 – 19:00
  • PazarPazar günleri kuyumcular kapalıdır!

Kuyumcular genel olarak yukarıda gördüğünüz gibi sabahları saat 9’da açılmaktadır ve akşamları 19:00’da kapanmaktadır. Hafta sonu cumartesi günü yine açık olan kuyumcular pazar günleri kapalıdır. Ayrıca resmi tatil günlerinde, bayramlarda vb. günlerde de kuyumcular açık olmaktadır. Fakat çoğu yerde bayram günlerinde kapalı oluyor. Yani arefe günü açıktır fakat bayramın 1. 2. günü vs. kapalı olabiliyor.

Bunlara ek olarak kuyumcuların çalışma saatleri konumuna göre değişiklik gösterebiliyor. Evet genel olarak 09:00 – 19:00 saatleri arasında kuyumcular açık fakat bazı kalabalık ve işlek yerlerde sabah 7’de açıldığı da olabiliyor ve akşam 8’de kapandığı da olabiliyor. Şimdi bazı kuyumcuların mesai saatlerini sizlere aktaralım.

Kalabalık ve işlek yerlerdeki kuyumcuların çalışma saatleri ==> 07:00 – 20:00
Dernekler tarafından belirlenen kuyumcu saatleri ==> 09:00 – 18:30
İstanbul’daki kuyumcuların genel çalışma saatleri ==> 09:00 – 20:00
Ankara’daki kuyumcuların genel çalışma saatleri ==> 09:00 – 19:00

Dediğimiz gibi bazı kuyumcular dükkanlarını erken veya geç açabildiği gibi erken veya geç de kapatabiliyor. Ama çoğunlukla mekandan mekana göre çalışma saatleri de değişkenlik gösteriyor. En doğru bilgiyi kuyumcunuza gidip sorabilir ve detaylarını öğrenebilirsiniz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*