League of Legends CLASH Turnuvası Ödülleri Nelerdir?

League of Legends CLASH Turnuvası Ödülleri Nelerdir?

Merhabalar League of Legends’in yeni CLASH turnuvasından illaki haberiniz vardır. Fakat çoğu kişi bu turnuva nasıl oynanıyor ve sonunda ödülü nedir onu merak ediyor. Aslında nasıl oynanır sorusunun cevabı basit diyebiliriz. Çünkü oyun normal Sihirdar Vadisinde geçiyor ve bildiğiniz 5’e 5 oynanan bir LoL oyunudur. Fakat ödüller konusunda herkesin merakı var. Çünkü çoğu kişi ödüllere göre turnuvaya katılmak isteyebiliyor. Eğer ödülleri kötüyse sonuçta kimse boşuna bu turnuvada oynamak istemez. Fakat şöyle söyleyelim ödüller gerçekten çok iyi diyebiliriz. Zaten turnuvaya katılım da kolay sayılır. Şimdi kısaca CLASH turnuvasına nasıl katılabiliriz ve ödülleri nelerdir onu anlatalım.

League of Legends CLASH Turnuvasına Nasıl Katılınır?

Clash turnuvasına katılmak için hesabın bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Yani hesap 30 level olmalı, sihirdar vadisinde bir derecesi olmalı ve hesap sms ile doğrulanmış olmalıdır. Bu 3 özellik sizin hesabınızda mevcutsa CLASH turnuvasına katılım sağlayabilirsiniz.

Eğer hesabınız turnuvaya katılım için uygunsa 5 kişilik clash takımı oluşturabilir ve turnuvaya katılabilirsiniz. Lakin turnuvalara katılmak için birde mağaza bölümünden “CLASH Bileti” satın almanız gerekiyor. Bu da yaklaşık 975 IP miktarındadır. Yani RP ile alınmıyor 975 mavi özünüz varsa clash bileti satın alabiliyorsunuz. Ardından turnuvaya katılabiliyorsunuz. Peki turnuvanın ödülleri nelerdir şimdi onları yazalım.

League of Legends CLASH Turnuvası Ödülleri Nelerdir?

Arkadaşlar Clash turnuvasında 3 çeşit ödül mevcuttur. Bu ödüller; Kupalar, Zafer puanları ve Kapsül (Küre) lerdir. Yani turnuvadan iyi bir dereceyle ayrılırsanız bu tarz güzel ödüller kazanabilir ve bunları açabilirsiniz. Eğer gruplardan galip olarak çıkarsanız kupa kazanırsınız ve bu kupa 2 hafta boyunca vadide gözükür. Her kazandığınız maçta 200 zafer puanı kazanırsınız. Bu zafer puanları ile sancağı açabilir veya geliştirebilirsiniz. Bu da aynı şekilde vadide sergilenir.

En önemli ödüller ise kapsüller ve kürelerdir diyebiliriz. Öncelikle şunu belirtelim Clash turnuvasına katılan herkes mağlup da olsa galip de olsa Clash küresi kazanır. Ama diyelim ki oyunda 1. oldu. O zaman clash küresinin en yüksek ödülünü yani 7 açımlık ödülü kazanır. Diğer türlü kürenin 1-2 açım hakkı vardır diyebiliriz. Ama dediğimiz gibi 1. olan kişiye 7 açım hakkı olan clash küresi geliyor. Bu kürenin içerisinden de birbirinden güzel destansı kostümler, ifadeler, totemler vb. şeyler çıkıyor. Yani gayet güzel bir ödüldür diyebiliriz. Ayrıca ödül olarak XP ve IP yani mavi öz takviyesi de alabiliyorsunuz.

Kısacası turnuva gayet güzel. Sonuncu bile olsanız ilk baştan aldığınız clash biletini oyun size geri veriyor. Ayrıca clash küresi de kazanmış oluyorsunuz ki birinci olana bir hayli ödül veriliyor. Şimdiden bol ödüllü maçlar dileriz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*