Maddelerin Ayırt Edici Özellikleri

Maddelerin Ayırt Edici Özellikleri

Merhabalar bu yazımızda sizlere maddelerin ayırt edici özelliklerinden bahsedeceğiz.

Her maddede farklı olan ve maddeleri birbirinden ayırt edilmesini sağlayan özelliklere maddelerin ayırt edici özellikleri denir.Ek olarak maddelerin ayırt edici özellikleri madde miktarına bağlı değildir.

Maddelerin ayırt edici özellikleri hem YGS hem de LYS sınavlarında çoğunlukla çıkıyor.Bu özellikleri bilmeniz gerçekten sizlere fayda sağlayacaktır.Zaten oldukça kısa diyebiliriz.Ezberlemeniz uzun sürmeyecektir.

Normalde maddenin 4. hali yani plazma hali de var lakin sorularda genelde sorulmadığı için maddenin katı,sıvı ve gaz halleri baz alınarak aşağıdaki tablo oluşturulmuştur.

Şimdi gelelim maddelerin ayırt edici özellikleri nelermiş onları öğrenmeye.Ayırt edici özellikleri tablo halinde paylaşıyoruz;

maddelerin-ayirt-edici-ozellikleri-tablo

Gördüğünüz gibi tablomuzda her özellik yer almaktadır.Mesela erime noktası katılar için ayırt edici özellik olurken sıvı ve gazlar için ayırt edici özellik değildir.Bu şekilde tabloya bakarak ayırt edici özellikleri öğrenebilirsiniz.

Herkese iyi çalışmalar dileriz.Yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayınız..

  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.