Madeni Paraların Arka Yüzleri Değişti

Madeni Paraların Arka Yüzleri Değişti

Evet bildiğimiz gibi normalde bozuk paralarımızın arka yüzünde Atatürk resmi bulunmaktaydı.Fakat artık arka yüzünde Türk bayrağı taşıyan eller görseli yer almaktadır.

Büyük ihtimalle devletimiz 15 temmuzda yaşananlardan ve son zamanlardaki olan olaylardan sonra böyle bir karar almış ve madeni paraların arka yüzünde bulunan resmi aşağıdaki gördüğünüz görsel olarak değiştirmiştir.

 

Resimde gördüğünüz gibi “1 Türk Lirası” ‘nın arka yüzünde çevresinde “Türkiye Cumhuriyeti – 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına” yazısı yazmaktadır.Ortasında ise Türk bayrağı tutan 8 tane el bulunmaktadır.

Ben şimdilik sadece 1 TL’lerin arkasında bu şekilde gördüm.Belki diğer bozuk paraların arkasında da aynı görselden bulunmaktadır.Sonuçta 15 temmuzdan sonra bu paralar basıldı.Elden ele dolaşarak 1 TL anca elime geçmiş olabilir.

Eğer sizlerinde de 25 kuruş,10 kuruş gibi madeni paralarınızın arkasında bu görselden bulunuyorsa resmini çekip yorum kısmına bizlere iletebilirsiniz.Herkese teşekkürler.

  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.