Makine mi Makina mı Doğru Yazılışı Nedir?

Makine mi Makina mı Doğru Yazılışı Nedir?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere makine mi yoksa makina mı doğru yazılmıştır onu kanıtlarıyla birlikte anlatacağız.

Öncelikle arkadaşlar bu soru çokça sorulan bir sorudur.Çünkü gerçekten kafa karıştırıcıdır.Her ikisi de okununca doğruymuş gibi geliyor.Fakat son zamanlarda Türkçe test kitaplarında bu kelimenin artması bizi de bu yazıyı yazmaya itmiştir.

Peki çokça sorulan makine mi yoksa makina mı hangisi doğru yazılmıştır sorusunun cevabını şimdi birlikte öğrenelim.

Arkadaşlar TDK(Türk Dil Kurumu)’ya göre makine doğru yazılmıştır, makina ise yanlış yazılmıştır.Kanıtını da aşağıya ekleyelim.

Evet arkadaşlar yukarıdaki fotoda gördüğünüz gibi TDK’nın sitesinde makine kelimesinin doğru yazıldığı söyleniyor.Makina ise yanlış yazımdır.Lütfen karıştırma yapmayınız.Dediğimiz gibi Türkçe sorularda bu yazım yanlışları çok çıkıyor.O yüzden bu tarz konulara bakmanızı öneriyoruz.

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Herkese sınavlarında ve derslerinde başarılar dileriz.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorumlar (3)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.