Maple Çalışma Soruları ve Cevap Anahtarları 1

Maple Çalışma Soruları ve Cevap Anahtarları 1

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere üniversitede işlediğimiz maple programlama dilinin çalışma soruları ve cevaplarını paylaşacağım.Umarım faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Soru 1-) Rastgele aldığınız 3 tam sayıyı sırasıyla a, b ve c isimlerine (names) atayınız. Bu sayılardan seçeceğiniz herhangi 2 sayıyı toplayınız, çıkarınız ve çarpınız. Ayrıca seçmiş olduğunuz 3 sayıdan 2 sini alıp pay ve payda olarak düşünerek kesirli olarak kendi isminize atayınız ve bu sayıya karsılık gelen ondalık sayıyı hesaplayınız.

Cevabı;

maple cevaplar 1

Soru 2-) Soyadınıza atanan bir prosedür yazınız. Bu prosedürde girdi olmaksızın ilk soruda verilen herhangi 2 sayıyı alıp toplamını verecek şekilde inşa ediniz.

Cevabı;

maple cevaplar 2

Soru 3-) Soru 1’deki a ve b değerleri girildiğinde 2*a+(3^2)*(b/5) ifadesinin değerini ondalık olarak hesaplayan bir prosedürü isminize atayarak yazınız. 5 ve 7 sayıları için prosedürü çalıştırınız.

Cevabı;

maple cevaplar 3

 


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.