Marmaray Durak İsimleri ve Aktarma Durakları Detayları

Marmaray Durak İsimleri ve Aktarma Durakları Detayları

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere marmaray durak isimleri ve aktarma duraklarını paylaşacağım.Umarım faydası olur.Herkese iyi yolculuklar dilerim.

Marmarak Durak İsimleri;

Kazlıçeşme <=> Yenikapı <=> Sirkeci <=> Üsküdar <=> Ayrılık Çeşmesi

Marmaray Aktarma Durakları;

1-) Ayrılık Çeşmesi;

Ayrılık çeşmesi istasyonundan Kadıköy-Kartal metrosuna, MR2 İETT otobüsü ile Alt Bostancı’ya gidebilirsiniz.

2-) Üsküdar;

Üsküdar istasyonundan İETT otobüs hatlarına aktarma yapılabilmektedir.

3-) Sirkeci;

Sirkeci gar kapısı kullanılarak vapur iskelesi, Eminönü meydanı ve Mısır çarşısına, diğer kapı olan Vilayet kapısından çıkıldığında Cağaloğlu, Sultanahmet, Kapalıçarşı ve Vilayet konağına ulaşılmaktadır. Ayrıca, Sirkeci istasyonundan Kabataş-Bağcılar Tramvay hattı, şehir içi vapur hatları ve İETT otobüs hatları kullanılabilmektedir.

4-) Yenikapı;

Yenikapı istasyonundan Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna, Kabataş-Bağcılar tramvay hattına, Bursa, Yalova, Bandırma seferlerini yapan İDO Feribot iskelesine aktarma yapılmaktadır. Ayrıca, her 10 dakikada bir işletilen Y1 İETT otobüsleri ile Aksaray’a 10 kuruşa ulaşılabilmektedir. Halkalı yönüne seyahat etmek için BN3 otobüsleri kullanılabilmektedir.

5-) Kazlıçeşme;

Kazlıçeşmeden  Zeytinburnu yönüne MR10 ile, Cevizlibağ yönüne MR11 ile, Edirnekapı-,Vezneciler yönüne MR12 ile, Yenibosna yönüne MR20, Halkalı yönüne BN3 ile, Güneşli yönüne 97E numaralı İETT otobüsleri ile seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Kazlıçeşme Maramaray istasyonuna arabası ile gelmek isteyenler için 3 TL ücretle yararlanılmak üzere İSPARK otoparkı entegre edilmiştir.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*