Metin 2 “Sorry, your system does not support 3D graphics” LOG Hatası Çözümü (Windows 10)

Metin 2 “Sorry, your system does not support 3D graphics” LOG Hatası Çözümü (Windows 10)

Herkese iyi günler dileriz değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Metin 2 oyununa girmeden önce verdiği “Sorry, your system does not support 3D graphics” hatasının çözümünü anlatacağız.

Metin 2’de özellikle windows 10 bilgisayarlarda grafik hatası verebiliyor. Bizzat bizim bilgisayarda da bu hatayı verdi ve ilk başlarda bu hatanın çözümünü bulamadık. Fakat sonradan yaptığımız araştırmalara göre hatanın ekran çözünürlüğüyle alakalı olduğunu öğrendik. Öncelikle verdiği LOG hatasının ekran görüntüsünü paylaşalım.

Gördüğünüz gibi hata bu şekildedir. Yazıyla da “Sorry, your system does not support 3D graphics, please chech your hardware and system configeration then try again.” bu şekildedir. Yani Türkçesi “Üzgünüz, sisteminiz 3D grafikleri desteklemiyor, lütfen donanım ve sistem yapılandırmanızı kontrol edip tekrar deneyin.” şeklindedir. Halbuki ekran kartı ve intel sürücü kontrolü yaptığımızda hepsinin güncel olduğunu gördük. Metin 2 bu hatayı genellikle windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda veriyor. Çünkü windows 10’da ekran çözünürlükleri biraz yüksek olduğu için metin 2 de eski grafik çözünürlüğüne sahip olduğundan bunu ayarlamazsanız hatayı bu şekilde verir. Ama windows 8 ve windows 7’de de verdiği oluyor. Çözümü için dediğimiz gibi grafik ayarlarını yapmamız lazım.

Yani kısacası bu hatanın çözümü için Metin 2 dosyalarından “config.exe” ayarlar dosyasını açıp buradaki 800*600 çözünürlüğü 1024*768 olarak değiştirmeniz gerekiyor. Ardından oyuna girdiğinizde hatanın kalktığını göreceksiniz. Şimdi maddeler halinde ve resimler eşliğinde daha açıklayıcı şekilde anlatalım.

1–) Öncelikle metin 2’nin yüklü olduğu dosyayı açıyoruz. Biz steam üzerinden metin2’yi yüklediğimiz için buradan anlatacağız. İlk önce bilgisarımıza giriyoruz ve “Yerel Disk (C:)” bölümünü açıyoruz. Veya sizde nerede yüklüyse metin 2 oraya girin.

2–) Ardından “Program Dosyaları (x86)” ya giriyoruz. Bizim bilgisayarımız 64 bit olduğundan metin 2 (32 bit) buraya yüklenmiştir.

3–) Ardından “Steam” dosyasını açıyoruz.

4–) Sonrasında “steamapps” dosyasını açıyoruz.

5–) Akabinden “common” dosyasına giriyoruz.

6–) Buradan da “Metin2” dosyasına giriyoruz. Burada metin 2’nin dosyaları yüklüdür.

7–) Ardından metin 2 klasörümüden “config.exe” doyasını açıyoruz. Yani metin 2’nin ayarlarının yapıldığı config.exe uygulamasını açıyoruz.

8–) Ardından burada en üstteki çözünürlük ayarı 800 x 600‘dür. Oyun bunu kendiliğinden belirlemiştir. Bu yüzden windows 10’da çalışırken oyun hata veriyor. Burada bunu değiştiriyoruz ve herhangi bir çözünürlük yapıyoruz. Biz örnek olması açısından “1024 x 768” çözünürlüğünü seçiyoruz. Ardından sağdaki tam ekran kısmını seçiyoruz. Sonrasında da istediğimi ayarları yapıp en alttaki “OK” butonuna basıyoruz. Burada ekran modunun fazla önemi yok ama çözünürlüğü kesinlikle değiştirmeniz gerekiyor ki hata almayasınız.

9–) Ardından oyunu tekrar açıyoruz ve altta gördüğünüz gibi oyuna hatasız giriş yapmış oluyoruz.

10–) Böylelikle config.exe üzerinden çözünürlüğü değiştirdiğinizde hatanın düzeldiğini göreceksiniz. İnternette bu şekilde çözüm çok az yerde var. Umarız beğenirsiniz ve çözüm side çalışır. Bizde bizzat böyle yaparak oyuna giriş yaptı yani hata düzeldi. Umarız sizde de bu sayede hata çözülmüş olur.

NOT = Biz burada steam metin 2 üzerinden windows 10 bilgisayardan anlatım yaptık. Sizler de metin 2 dosyalarınız neredeyse onu bulun ve sonra config.exe üzerinden 800*600 ü değiştirin ardından oyunu açın. Büyük ihtimalle açılır.

Bu şekilde metin 2’de verilen grafik log hatasını çözmüş oluruz. Umarız faydalı olur. Herkese iyi oyunlar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*