Metin 2’de Bir Oyuncuya Hediye İtem (Eşya) ve Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

Metin 2’de Bir Oyuncuya Hediye İtem (Eşya) ve Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Metin 2 oyununda bir oyuncuya açık olmasa bile hediye item ve mesaj yollama nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Metin 2’de yeni gelen özelliklerden birisi de posta kutusu sistemidir. Bu özellik başka bir oyuncuya hediye veya mesaj yollamanızı sağlıyor. Üstelik o oyuncunun online olmasına gerek yok. Yani çevrimdışı olan birine mesaj göndermek veya hediye item göndermek istiyorsanız Posta Kutusu sistemini kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi metin 2 de hediye eşya veya mesaj yollama nasıl yapılır maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle oyuna giriyoruz. Ardından depocunun yanında bulunan aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Posta kutusu” bölümüne tıklıyoruz. Bu kısım bütün depocuların hemen yanında bulunuyor. Yani sadece 1. köyde veya 2. köyde değil bütün bayrakların köylerinde mevcuttur.

2-) Sonrasında “Posta kutusunu aç” yazısına tıklıyoruz.

3-) Ardından burada gelen kutusu karşımıza çıkıyor. Yani size gelen hediyelere veya mesajlara bu kısımdan bakabiliyorsunuz. Eğer bir başkasına hediye veya mesaj yollamak isterseniz de o zaman bu bölümde sağ altta bulunan “Gönder” butonu var ona basmamız gerekiyor. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi gönder butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında burada kime hediye veya mesaj yollamak istiyorsanız o kişinin nikini “Alıcı” kısmına yazıyoruz. Ardından sağ taraftaki kontrol butonuna basıyoruz ki böyle bir kullanıcı adı var mı yok mu diye oyun kontrol ediyor. Sonrasında başlık ve mesajımızı yazıyoruz.

5-) Ardından envanterimizden hangi eşyayı hediye etmek istiyorsak onu tutup buradaki boşluğa aşağıdaki gibi ekliyoruz. Mesela biz demir kask +5 itemini hediye etmek istiyoruz bu yüzden envanterden seçip buraya attık. İtemi koyduktan sonra artık geriye göndermek kaldı. Hediyemizi ve mesajımızı göndermek için “Gönder” butonuna basıyoruz.

6-) Ardından bir uyarı mesajı gelecek. Burada teslimat ücretini yazıyor. Ücret 1 k‘dır. Ardından buraya da “Evet” derseniz böylelikle hediyeyi yollamış olursunuz. Dediğimiz gibi hediye gönderince o kişinin çevrimiçi yani online olması yani oyunda açık olması şart değildir. Oyunda olmasa bile posta kutusundan item yollayabiliyorsunuz.

7-) Bu şekilde sevdiğiniz kişilere hediye göndermeniz mümkündür. Mesela youtube yayını yapan kişilere bu şekilde çok hediye gönderiliyor. Sizler de sevdiğiniz yayıncılara hediye yollayabilirsiniz.

Bu şekilde başka oyunculara hediye item gönderebilirsiniz. Umarız işinize yarar. Herkese iyi oyunlar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.