Microsoft Word’e Hızlı Şekilde Ekran Görüntüsü Ekleme Nasıl Yapılır?

Microsoft Word’e Hızlı Şekilde Ekran Görüntüsü Ekleme Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazıda sizlere Microsoft Word’e hızlı şekilde ekran görüntüsü yüklemesi nasıl yapılır onu anlatacağız.

Word’de ödev yaparken illaki yazılar arasına ekran görüntüsü yüklememiz gerekebiliyor. Normal ekran görüntüsünü bir çok program ile veya paint ile alabiliyoruz. Böyle ekran görüntüsü alıp resim halinde word’e aktarabiliyoruz. Fakat hiç bunları yapmaya gerek yok. Word kullananlar ekran görüntüsü almak isterlerse Word üzerinden çok kolay bir yöntemle bilgisayar ekranının görüntüsünü alıp anında yazıya yani Word sayfasına ekleyebilirler. Şimdi maddeler halinde bunu nasıl yapabiliriz onu öğrenelim.

Word’e Ekran Görüntüsü Nasıl Yüklenir?

Öncelikle arkadaşlar şunu belirtelim. Word’e ekran görüntüsü yüklerken program en son açılan sayfanın ekran görüntüsünü yüklüyor. Yani siz bilgisayarınızda neyin ekran görüntüsünü alıp Word’e aktarmak isterseniz ilk olarak onun görüntüsünü açmalısınız. Ardından aşağıdaki işlemleri yaparak direkt hızlı şekilde Word’e ekran görüntüsünü yükleyebilirsiniz.

1-) İlk olarak Word belgemizi açıyoruz. Ardından üst menülerden “Ekle” butonuna tıklıyoruz.

2-) Akabinde aşağıda gördüğünüz gibi “Ekran Görüntüsü” butonu mevcut ona tıklıyoruz.

3-) Buradan ise otomatik son çekilmiş ekran görüntüleri çıkmaktadır. Yani buradaki ekran görüntülerini Word otomatikman kendisi oluşturmaktadır. Fakat sizlerin yapması gereken şu; Hangi pencerenin ekran görüntüsü Word’e eklemek istiyorsanız Word’ü açmadan önce o pencereyi/sayfayı açınız. Diyelim ki Chrome’da bir ekran görüntüsü alacaksınız. Haliyle Word’de bu yere girmeden önce Chrome’u açın. Sonrasında hemen Word’e girip bu kısma girin. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi kullanılabilir pencereler bölümünde Chrome’daki ekran görüntüsü otomatikman çıkmış olacaktır. Ona tıkladığınızda ekran görüntüsü Word yazılarına direkt olarak gelmiş oluyor.

4-) Mesela biz rastgele bir dosyayı açtık. Ardından Word’e girip ekran görüntüsü bölümüne geldik. İlk sırada son girdiğimiz sayfanın ekran görüntüsü vardı. Haliyle ona tıkladık ve böylelikle aşağıda gördüğünüz gibi ekran görüntüsü Word’e gelmiş oldu.

5-) Bu şekilde hiç paint ile vb. ekran görüntüsü alan programlar ile uğraşmadan direkt olarak Word’ün kendi özelliği ile yazılarınıza, ödevlerinize, sunumlarına hızlı şekilde ekran görüntüsü yükleyebilirsiniz.

Böylelikle Microsoft Word’e hiç program ve uğraş gerektirmeden ekran görüntüsü yükleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*