Noterler Kaçta Açılır Kaçta Kapanır? | Noter Çalışma Saatleri

Noterler Kaçta Açılır Kaçta Kapanır? | Noter Çalışma Saatleri

Selamlar değerli takipçilerimiz. Bu yazımızda sizlere noterlerin çalışma saatlerini paylaşacağız.

Noterler, hukuki anlaşmaların, ticaret anlaşmalarının, telif-patent alımının vb. işlemlerin yapıldığı yerlerdir. Bu bakımdan günlük hayatımızda noterlikte işlerimiz olabilir. Fakat noterlere gitmeden önce çalışma saatlerine bakmamız gerekmektedir. Çünkü noterlikler fazla yerde bulunmadığı için geç gidip zamanımızı boşuna harcamak istemeyiz. Şimdi sizlere tüm noterlerin hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri kaçla kaç arasındadır onu gün gün paylaşalım.

Noterlerin Çalışma Saatleri

  • Pazartesi ==> 09:00 – 17:00
  • Salı ==> 09:00 – 17:00
  • Çarşamba ==> 09:00 – 17:00
  • Perşembe ==> 09:00 – 17:00
  • Cuma ==> 09:00 – 17:00
  • Cumartesi ==> Hafta sonu noterler kapalıdır.
  • Pazar ==> Hafta sonu noterler kapalıdır.

Noterler hafta içleri sabah saat 09:00‘da açılıp akşam 17:00‘da kapanmaktadır. Ayrıca 12:30-13:30 arasında 1 saat öğle molası vardır. Yani bu saat aralığında da noterler kapalı olmaktadır. Noterlik hafta sonları (cumartesi ve pazar) maalesef kapalıdır. Bu yüzden eğer çalışansanız hafta içi 1 gün işinizden izin alıp noterliğe gidebilirsiniz. Fakat ilerleyen zamanlarda devletimiz, çalışanlar için cumartesi günleri noterlerin açık olmasını sağlayabilir.

Kısacası noterler hafta içleri öğleden önce 09:00-12:30 arasında açık olurken öğleden sonra ise 13:30-17:00 saatleri arasında açıktır. Hafta sonları ise kapalıdır. Fakat ilerde cumartesi günü açık olma durumu gündeme gelebilir. Ama şimdilik böyle bir durum yoktur yani cumartesi günleri de kapalıdır.

Bu yazımızda noterlerin çalışma saatlerini sizlere aktardık. Umarız faydalı olur. İyi günler dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.