Organik Bileşiklerin Genel Formülleri ve İşlevsel Grupları

Organik Bileşiklerin Genel Formülleri ve İşlevsel Grupları

Herkese tekrardan merhabalar arkadaşlar.Bu dersimizde sizlere tüm organik bileşiklerin genel formüllerini ve işlevsel gruplarını paylaşacağız.

Özellikle LYS sınavında kimya sorularından en az 5-6 soru organik kimyadan gelmektedir.Bu yüzden organik kimya konusu kimya alanında oldukça önemli bir konudur diyebiliriz.Bundan dolayı organik kimya dersini iyice öğrenmemiz gerekmektedir.Gerçekten üzerinde durduğunuzda çok zevkli bir konudur.Evet biraz ezbere dayalı bir konudur fakat formüllerin genel yapısını öğrendikten sonra otomatikman formülleri ezberlemiş oluyorsunuz.

Peki organik bileşiklerin genel formülleri ve işlevsel grupları nelerdir şimdi onları paylaşalım.Aşağıdaki tablodan tüm organik kimya bileşiklerinin genel formüllerine ve işlevsel gruplarına ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar bu tabloda tüm organik kimya bileşiklerinin genel formüllerine ulaşabilirsiniz.Ek olarak işlevsel grupları da bu tabloda yer almaktadır.Tabloda sol tarafta bileşik sınıfları ortada genel formülleri ve sağ tarafta ise işlevsel grupları yer almaktadır.

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar ve kimya dersinde başarılar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.