OSM Antrenman Kampı Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır?

OSM Antrenman Kampı Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere OSM oyunundaki antrenman kampı nedir ve nasıl kullanılır onu anlatacağız.

OSM yani Online Soccer Manager web tabanlı oynanan bir futbol menajerlik oyunudur. Oyunda herhangi bir ligden istediğiniz takımı seçip onu yönetmeye başlıyorsunuz. Taktikler, transferler, sponsorlar, antremanlar vb. tüm ayarlarını kendiniz yapıp rakiplerinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Oyunda bazı önemli taktikler mevcuttur. Bunlardan birisi de antrenman kampıdır.

Antrenman Kampı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Antrenman kampı takımınızdaki tüm oyuncuların anlık olarak gelişmesini sağlayan bir yöntemdir. Oyun içinde 10 jeton karşılığında antreman kampı yapabiliyorsunuz. Antrenman kampı yaptığınızda oyuncularınız %25 oranında gelişme sağlıyorlar. Ayrıca antrenman kampı yaparsanız bir sonraki maçta rakibiniz kim olursa olsun %90 kazanma ihtimaliniz mevcuttur. Bizzat çok güçsüz bir takımla deneme yaptım ve lider takımlardan birini antreman kampı sayesinde yenmiştim. Aynı şekilde sizler de mesela lig kupa maçında yarı finalde veya final maçlarında antreman kampı yapabilirsiniz.

Eski OSM versiyonunda antreman kampı 2 kere yapılabiliyordu. Fakat yenisinde toplam 6 kere yapabiliyorsunuz ama her yaptığınızda bir öncekinden daha fazla jeton parası istiyor.

  • 1. antrenman kampı 10 jeton
  • 2. antrenman kampı 20 jeton
  • 3. antrenman kampı 50 jeton
  • 4. antrenman kampı 100 jeton
  • 5. antrenman kampı 200 jeton
  • 6. antrenman kampı ise 500 jeton istemektedir.

Antrenman Kampı Nasıl Yapılır?

Şimdi antrenman kampı nereden yapılır resimli olarak onu gösterelim.

1-) Öncelikle oyuna giriyoruz. Ardından üst menüden “Antrenman Sahası” ‘na tıklıyoruz. Sonra açılan seçeneklerden de en alttaki “Antrenman Kampı” kısmını açıyoruz.

2-) Ardından aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Buradan da %25 canlanma yazısının altındaki yeşil renkli butona basıyoruz ve 10 jeton karşılığında antreman kampımızı yapmış oluyoruz.

3-) Dediğimiz gibi arkadaşlar antrenman kampı çok değerli bir özelliktir bunu her maçta harcamayınız. Güçlü rakiplerinize karşı kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü %90 kazanma olasılığı var bunun. Mesela kupa maçlarında bunu kullanabilirsiniz. Ayrıca şunu da söyleyelim diyelim ki siz antrenman kampı kullandınız ama rakibiniz de kullanırsa bu defa normal maç gibi olur. Ama rakibiniz kamp kullanmazsa siz kullanırsanız %90 kazanma ihtimali vardır diyebiliriz.

Bu şekilde oyunda kamp yapabilirsiniz. Umarız yararlı olur. Herkese iyi oyunlar dileriz. Oyun hakkında sormak istediğiniz soruları yorum bölümünden sorabilirsiniz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*