Philips Modem Kurulumu ve Wifi Şifre Değiştirme

Philips Modem Kurulumu ve Wifi Şifre Değiştirme

Herkese iyi günler dileriz bu yazımızda sizlere Philips markalı modemlerin wifi şifresini ve kullanıcı adını nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.Ek olarak modem kurulumunu da aktaracağız.

Philips marka modemler günümüzde çok kullanılmamaktadır.Fakat yine de yeri geldiğinde uygun fiyattan kampanyalar yapıldığı için vatandaşlarımız bu modemleri tercih edebilmektedir.Bu yüzden sizlere bu yazımızda philips modemlerin kurulumunu ve wifi şifresiyle birlikte modem ismini nasıl değiştirebiliriz onu maddeler halinde anlatacağız.Lafı uzatmadan anlatıma geçelim.

1–) Öncelikle modemimizin kurulumunu anlatalım.Tarayıcımızdan “192.168.2.1” adresine giriş yapıyoruz.Ardından direkt olarak aşağıdaki gibi sayfaya giriş yapacaksınız.

2–) Sonrasında kurulum için sonraki adıma geçiyoruz.sağ aşağıdan “Next” butonuna basarak aşağıdaki sayfaya geliyoruz.Burada kablosuz wifimize isim veriyoruz.İstediğiniz ismi verin önemli değil sonradan değişebiliyor bu.

3–) Ardından 3. adımda ise internet servis sağlayıcısını “Oter ISP” ve protokolü de “PPPoE” yapıyoruz.Sonrasında aşağıya doğru yeni yerler açılacak oradan da kullanıcı adı ve şifre bölümüne kendi internetimizin bilgilerini giriyoruz.Bu bilgiler interneti aldığınızda firma tarafından size verilir.Sonrasında yine next butonuna basıyoruz.

4–) Son olarak ise aşağıdaki gibi “Ayarları Kaydet” butonuna basıyoruz.Sonrasında “Veriler Kaydediliyor” diye bir uyarı gelecek ekranda.Kısa bir süre bekliyoruz ve böylelikle phlips modemimizi kurmuş oluyoruz.

5–) Şimdi gelelim modem wifi şifre değiştirmeye.Modemi kurduktan sonra karşımıza artık modem arayüzü gelecektir.Wifi şifresi değiştirmek için bu arayüzden sol menülerden “Network Ayarları>Kablosuz>WPA” kısmına giriyoruz.

6–) Oradan da “Ön-paylaşımlı anahtar” kısmından modemimizin şifresini istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz.

7–) Eğer kullanıcı adını değiştirmek istiyorum derseniz yine modem arayüzünden sol menüdeki “ADSL / Internet Ayarları>ISS ayarları” kısmına giriyoruz.Buradan da “Kullanıcı Adı” bölümünden istediğimiz kullanıcı adını yazıyoruz ve kaydete basıyoruz.

Bu şekilde philips marka modemlerin kurulumunu yapabiliyoruz ve wifi şifresiyle birlikte kullanıcı adını değiştirebiliyoruz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.