Photoshop ile resmin veya yazının herhangi bir yerini bulanıklaştırma nasıl yapılır?

Photoshop ile resmin veya yazının herhangi bir yerini bulanıklaştırma nasıl yapılır?

Herkese selamlar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Adobe Photoshop programı ile resmin üzerindeki bir yeri veya resimde yer alan yazı bölümünü nasıl bulanıklaştırabiliriz onu anlatacağız.

Resim üzerindeki herhangi bir yeri bulanıklaştırmak için Photoshop programını kullanabilirsiniz. Programı kurduktan sonra hızlı bir şekilde resim üstündeki istenmeyen yerleri bulanık yapabiliriz. Dilerseniz yazıları da aynı şekilde bulanık yapıp gözükmemesini sağlayabilirsiniz. Şimdi hiç lafı uzatmadan kısayoldan nasıl yazıları blur yapabiliriz onu anlatalım.

Photoshop Resim Üzerindeki Yazıyı Bulanık Yapmak

1-) İlk olarak Photoshop’u açıyoruz ve bulanık yapacağımız resmi program üzerinden açıyoruz. Örneğin biz sitemizde yer alan C programlama örnekleri sayfasından bir görsel aldık.

2-) Ardından Photoshop üzerinden sol araçlardan 2. sırada yer alan kare işaretine basılı tutup yanda açılan “Dörtgen İşaretleme Aracı” ‘nı seçiyoruz.

3-) Dörtgen işaretleme aracını seçtikten sonra hangi yazıyı bulanık yapacaksak resimden o araç ile seçim yapıyoruz.

4-) Sonrasında üst menüden “Filtre > Bulanıklaştır > Gauss Bulanıklığı” kısmına giriyoruz.

5-) Sonrasında açılan küçük pencerede bulanıklık derecesini belirliyoruz ve “Tamam” butonuna basıyoruz.

6-) Ardından yukarıda gördüğünüz gibi o seçtiğimiz yazı bölümü bulanık olmuş oluyor. Sonrasında resmi farklı kaydet yaparak bulanıklı haline ulaşabilirsiniz. Bu aracı kullanarak istediğiniz yazıları bulanık yapabilirsiniz.

Hızlı Şekilde Photoshop Resimdeki Herhangi Bir Yeri Blurlama

1-) Ayrıca eğer isterseniz aynı yöntem ile resmin herhangi bir yerini bulanıklaştırma yapabilirsiniz. Resmi Photoshop’tan açtıktan sonra yine sol taraftan dörtgen işaretleme aracını seçin ve resimde bulanık yapmak istediğiniz bölgeyi seçin. Ardından yine yukarı menülerden “Filtre > Bulanıklaştır > Gauss Bulanıklığı” kısmına girin. Sonra tamam butonuna basarak o bölgeyi bulanık yapmış olursunuz.

2-) Mesela biz yukarıda gördüğünüz gibi 1 paragrafı komple blurladık. Bu şekilde hızlı olarak bulanıklaştırma yapabilirsiniz.

Bu şekilde resmin üstündeki yazıları veya resmin herhangi bir yerini blurlayabiliyoruz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*