PHP İle İletişim Formu Yapılışı Kodları

PHP İle İletişim Formu Yapılışı Kodları

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere PHP iletişim formu yapımı kodlarını paylaşacağız.

Günümüzdeki çoğu sitelerin alt yapısı PHP ile kodlanmıştır. Örneğin wordpress, facebook vb. sitelerin alt yapısı php’dir. Bu bakımdan yazılıma başlamak isteyenler önce html-css ardından php ile devam edebilirler. Php’de yapılması gereken önemli uygulamalardan birisi de php iletişim formu yapmaktır. Bildiğiniz gibi sitelere girince iletişim formu bölümü mevcut. Burada isim soyisim, mail ve mesajınızı yazıp göndere bastığınızda site sahibine mesaj gidiyor mantığı kısaca budur diyebiliriz. Şimdi Php ile iletişim formu nasıl yapılır onun kodlarını sizlere iletelim.

PHP İletişim Formu Yapımı

Php’de iletişim formu yapmamız için index.html ve gonder.php sayfalarına sahip olmamız gerekiyor. Zaten sitenin kendisinde index.html mevcuttur. Siz ekstradan eğer yoksa gonder.php adında bir sayfa oluşturun. Şimdi öncelikle php iletişim formunun index.html için kodlarını paylaşalım.

PHP İletişim Formu İndex.html Kodları:

Bu kodları index.html‘e yazın. Ardından aşağıdaki kodları da gonder.php sayfasına yapıştırın.

PHP İletişim Formu Gonder.php Kodları:

Gonder.php’nin kodları da bu şekildedir. Burada $alici kodunun değerine iletişim formunun gönderileceği mail adresini yazmanız gerekmektedir. Ayrıca bu php iletişim formunu local ortamda yani kendi bilgisayarınızın localinde yaparsanız hata alabilirsiniz. Bu bakımdan mail servisi bulunan sunucularda-hostlarda yapmanız gerekmektedir..

Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar iyi kodlamalar dileriz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*