PUBG Oyununun Açılımı Nedir?

PUBG Oyununun Açılımı Nedir?

Herkese merhabalar arkadaşlar bugün sizlere son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir oyunun kısaltmasının uzun halini nedir onu yazacağız.

Öncelikle arkadaşlar PUBG dediğimiz oyunun uzun hali yani asıl adı “PlayerUnknown’s Battlegrounds” ‘dur.Burada oyunun baş harfleri pubg olarak adlandırılmıştır.Yani Player’in P‘si, Unknows’un U‘su, Battle’ın B‘si ve Grounds’un da G‘si alındığında PUBG kısaltmalı oyunumuz ortaya çıkıyor.

Burada oyunu kısaltmalarındaki amaç oyunun gerçek isminin bir hayli uzun olmasıdır.Mesela League of Legends gibi düşünün.Bu oyunun kısa hali de “LOL” olarak adlandırılıyor.

Şimdi gelelim biraz pubg oyunu hakkında bilgi vermeye.PUBG oyunu steamda şuanda 69 tl‘den satışa sunuluyor.PUBG multiplayer şeklinde oynanan bir hayatta kalma oyunudur.Oyunda ilk başta maksimum 100 kişi bir adaya düşüyor ve bu adada hayatta kalma mücadelesi veriyorlar.

Şimdilik bu kadar.PUBG oyununun uzun halini üstte kırmızı yazıyla verdik.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi oyunlar ve iyi eğlenceler dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*