Python Açıklama(Yorum) Satırı

Python Açıklama(Yorum) Satırı

Son zamanlarda tüm dünyada popülaritesi artan Python programlama dilinin ülkemizde de kullanım alanları gitgide artmaktadır.Matematik hesaplamalarda,fiziksel problemlerde genelde python programlama dili kullanılıyor.

Bu kullanımlar sırasında kodlar birbirlerine karışabiliyor.İşte tam burada yorum satırı devreye giriyor.Eğer kodlama yaparken takıldığınız ve karışacağını tahmin ettiğiniz yerlere yorum satırı eklerseniz programın yazılışını hızlandırabilirsiniz.Böylelikle diyelim ki programı kaydettiniz ve tekrar açtınız neyin ne olduğunu unutmamanız için açıklama satırı oldukça önem kazanıyor.Lafı uzatmadan python açıklama satırına göz atalım.

Python programlama dilinde açıklama yani yorum satırı yapmak için yorumun başına “#” işaretini kullanmamız gerekiyor.İşaretin adı “diyez” dir.

Yorum satırı için örnek bir kullanım gösterelim;

Gördüğünüz gibi yorum satırı bu şekilde yapılıyor.Herkese iyi kodlamalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.