Python İle Asal Sayı Kontrolü Yapan Program Kodları

Python İle Asal Sayı Kontrolü Yapan Program Kodları

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere python dili ile dışarıdan girilen bir sayının asal sayı mı yoksa değil mi olduğunu kontrol eden bir programın kodlarını paylaşacağız.

Python dünyada en gelişmekte olan diller arasında yer almaktadır. Bu yüzden ara ara python dili ile ilgili temel programların kodlarını ve ekran görüntülerini sizlere paylaşacağız. Daha önceden C ve C++ dili asal sayı kontrolü yapan kodları paylaşmıştık. Bu yazıda ise python dili ile yapacağız. Şimdi lafı uzatmadan üniversite derslerinde vizelerde ve finallerde de sorulan asal sayı kontrolü kodlarını ve anlatımlarını paylaşalım.

Python – Asal Sayı Kontrolü Yapan Kodlar

Kodlar bu şekildedir.Şimdi örnek bir ekran görüntüsü paylaşalım.

Gördüğünüz gibi mesela dışarıdan 25 sayısını girdik. Program bize 25’in asal olmadığını ve kanıt olarak da 5*5’in 25’e eşit olduğunu gösteriyor. Bu şekilde sizler de kodlar üzerinde oynama yaparak farklı eklemeler yapabilirsiniz.

Umarız faydalı olur. Diğer python program kodlarına “Python” kategorisi altından ulaşabilirsiniz. Herkese iyi kodlamalar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*