Python İle Basit Hesap Makinesi (4 İşlem) Programı Kodları

Python İle Basit Hesap Makinesi (4 İşlem) Programı Kodları

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Python programlama dili ile basit hesap makinesi programı yapımı kodlarını paylaşacağız. Kodların yanlarında da anlatımını ekleyeceğiz. Umarız faydalı olur. Şimdiden herkese iyi çalışmalar dileriz.

Python programlama dili dünya genelinde en gelişmekte olan dillerden birisidir. Python ile akla gelebilecek her türlü program kodlanabilmektedir. Bu yazımızda ise bu dile yeni başlayanlara örnek olması açısından 4 işlem yani basit hesap makinesi yapımı kodlarını ve anlatımını paylaşacağız. Şimdi hiç lafı uzatmadan anlatıma ve kodlara geçelim.

Python İle Basit Hesap Makinesi (4 İşlem) Programı Kodları

Hesap makinesi 4 işlem programı kodları bu şekildedir.Anlatımlarını da aynı şekilde yorum satırı olarak ekledik.Şimdi ekran görüntüsü paylaşalım.

Gördüğünüz gibi dışarıdan 15 ve 4 sayılarını girdik ve çarpma işlemi yapılmasını istedik.Sonuç olarak bizlere 60 sayısını verdi.Bu şekilde sizler de basit olarak hesap makinesi programını öğrenebilirsiniz.Buradan yola çıkarak kendinize daha zorlu programlar üretebilirsiniz.

Son olarak diğer python örnek projelerine “Python” isimli kategorimizden ulaşabilirsiniz.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.