Rahat Bir Kamp Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Rahat Bir Kamp Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Kamp dediğimiz zaman kimsenin aklına konfor kelimesi gelmezdi. Ancak her şey o kadar çok gelişti ki, artık evinizde ki konfor seviyesinde bir kamp yapabilirsiniz. Tabi ki böyle bir kamp yapmak için ihtiyacınız olanlar haricinde o kamp alanına nasıl gideceğinizde önemlidir. Eğer aracınız varsa, birazdan vereceğimiz liste ile evinizin rahatlığında kamp yapabilirsiniz. Konfor seviyenizi arttırmak için ihtiyacınız olan malzemeleri aşağıdaki gibi listeyelebiliriz;

1-) Kamp Yastığı

Rahatlık dediğimizde ilk aklımıza gelen uykudur. Bunun için gerekli olanlar ise uyku tulumu ve kamp yastığıdır. Evden yastık götürmekte işinizi görebilir fakat çantanızda yerden kazanmak için kamp yastıkları idealdir. Şişirilebilir yastıklardır. Kamp yastığı yastığınız yok, yastık taşıyacak yerinizde yoksa yanınıza sadece yastık kılıfı alıp içerisini yedek kıyafetleriniz ile doldurarak kendinize yastık yapabilirsiniz.

2-) Şişme Yatak

Eğer ki doğru bir şişme yatak seçimi yaparsanız evinizde ki yatağınızı bile beğenmeyebilirsiniz. Gittiğiniz kamp bölgesinde çadırı kurduğunuz zemin iyi değilse birde, şişme yatak hayatınızı kurtaracaktır. Yeni çıkan şişme yataklar hem yer kaplamıyor hem de ufak bir aparatla şişebiliyor.

3-) Sandalye ve Masa

Konfor dediğiniz zaman benim için en önde gelir. Eğer bir kere kamp yaptıysanız daha önce neden böyle söylediğimi biliyorsunuzdur. Masa ve sandalyenin önemi saymakla bitmez. Ateş başında rahat bir şekilde oturmanızı sağlar.  Sırtınızı rahat bir şekilde yaslayıp dinlenebilirsiniz. Yemeğinizi yerken eziyet çekmezsiniz. Aynı zamanda hazırlarken de öyle. Masa oyunları oynayabilirsiniz.

4-) Tarp

Tarp, tam anlamı ile bir hayat kurtarıcıdır. İster onunla çadırınızın önüne gölgelik yapın, isterseniz yemek alanını belirleyin. Özellikle ağaçların az olduğu yerlerde, gölgelik görevi ile gerçekten hayatınızı kurtarır. Ayrıca yağmur yağarken altına sığınabilir. Hem eşyalarınızın hem de sizin ıslanmamasını sağlayabilir. Tarplar, boyut ve şekil olarak farklı tiplerdedir. Alırken ihtiyacınıza göre almanızı tavsiye ederiz.

5-) Soğutucu Çantalar veya Termos Buzluklar

Yazları kamp yaparken çok işinize yaracaktır. Merkeze uzak yerlerde kamp yaparken soğuk içecek bulmak ya da elinizdekini soğutmak çok zordur. Bu yüzden elinizin altında bir termos çanta olması size mükemmel bir rahatlık sağlar. Aynı zamanda yanınızda götürdüğünüz yiyeceklerin bozulmasını da bu sayede önleyebilirsiniz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.