Ramazan Bayramı Gecesinde Okunacak Bir Dua

Ramazan Bayramı Gecesinde Okunacak Bir Dua

Herkese hayırlı günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Ramazan bayramının gecesinde okunacak bir duanın Arapça’sını ve Türkçe mealini paylaşacağız.

Ramazan-ı Şerif orucu tutanların bayram gecesinde Ca’fer-i Sadık (Radıyallahu Anh) ‘dan nakledilen şu duayı yapmaları da müstehap sayılmıştır:

Duanın Okunuşu : Allahümme rabbi münzilelgurân. Hezeşehru ramadanellezi ünzile fihilgurânügad tesarrame yarab. Feeuzü bivechikelkerimi elle yetluelfecru milleyleti hezihi veyehruce ramedanüveliye zenbün turidu en tuazzibeni bihi yevmeligaike yarabbelalemin.

Not = Türkçe olarak duayı okumak hatalara yol açabilir.Bu yüzden tecvid ve uzatma hataları yapmamak için lütfen Arapça’sını okuyunuz.

Duanın Türkçe Meali :Ey benim Rabbim olan Allah! Ey Kur’an’ı indiren! İşte kendisinde Kur’an indirilmiş olan Ramazan ayı şu anda bitmiştir. Ey Rabbim! Ey bütün alemlerin Rabbi! Bu gecenin fecri doğarak Ramazan çıkarken Sana kavuşacağım günde kendisiyle bana azab etmeyi dileyeceğin bir günahımın kalmasından Senin keremli Zâtın’a sığınırım.

Bu dua bu Ramazan bayramı gecesinde yani 14 haziran 15 haziran cuma gününe bağlayan gece okunacaktır.İlerleyen ramazan bayramları gecesinde de artık hangi tarihe geliyorsa ona göre okunacaktır.Bu dua lalegül dergisindeki Cübbeli Ahmet Hoca’nın yazısından alınmıştır.(Eğer telif hakları vb. konularda sorun olursa lütfen iletişim kısmından mail atınız.)Bu hizmetler için Allah kendisinden razı olsun.Kendisini ve Efendi hazretlerini cennetin en üst makamlarına nasip eylesin.Amin.

Kaynak = Lalegül Dergisi / Cübbeli Ahmet Hoca


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.