Rüyada Kör Olduğunu Görmek

Rüyada Kör Olduğunu Görmek

Rüyada körlük görülmesi musibetle yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kör olduğunu dolayısıyla gözlerinin görmediğini görmesi o kimsenin bir mirasa konacağına, kişinin rüyasında kör bir adamın elinden tutarak bir yerden geçirdiğini görmesi o kimsenin düşmanlarının kendisi hakkındaki düşüncelerini anlayarak durumunu buna göre düzenleyeceğine işaret eder.

İbn-i Sirin’in Yorumuna Göre:

Rüyanızda kör olduğunuzu görmeniz sizin İslam’ın bütün şartlarını yerine getirdiğinize ve muhtaçlara yardımcı olduğunuza yorumlanır.

Kör bir insanın rüyasında gözlerinin açıldığını görmesi o kimsenin nimetlere şükür ve günahlarına tevbe etmesi lazım geldiğine, bir kadının rüyasında kör olduğunu görmesi o kadının kocasına karşı sevgi ve saygınlığının artacağına işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında ev halkının tamamının gözlerinin kör olduğunu ve yalnız kendisinin gözlerinin açık olduğunu görmesi o kimsenin ailesinin ve yakınlarının doğru yol üzerinde olmadıklarına, hepsinin de haram peşinde koştuklarına ve kendisinin de onları hidayete sevketmesi lazım geldiğine delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında tek gözünün kör olduğunu görmesi o kimsenin doğru yoldan saptığına, böyle bir rüyanın görülmesi o kişi için Allah’tan bir ikaz niteliğinde olduğuna işaret eder.

Kaynak=İmam Nablusi Seyyid Süleyman


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.