Semrush yeni proje (new project) nasıl oluşturulur? (Resimli anlatım)

Semrush yeni proje (new project) nasıl oluşturulur? (Resimli anlatım)

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Semrush üzerinden yeni proje (new project) nasıl oluşturabiliriz onu anlatacağız.

Semrush, seo analiz siteleri arasında en kapsamlı ve en doğru sonuçları veren sitelerden birisidir. Semrush üzerinden sitenizin anahtar kelimelerin detaylı takibini yapabilir, site bazlı yeni projeler oluşturabilir veya kelimelerin aylık aranma hacimlerini öğrenebilirsiniz. Ücretsiz versiyonu elbette mevcut fakat ücretli versiyona geçerseniz Semrush sitesinden en iyi verimi alabilirsiniz.

Semrush’ta proje oluşturmayı o siteye özel bir alan gibi düşünebilirsiniz. Yani diyelim ki bir proje oluşturacaksınız bu projede sadece 1 siteniz hakkında detaylı incelemeler oluyor. Hangi siteyi proje olarak açarsanız o sitenin anahtar kelimelerini, Google’daki sıralamasını, yükselişte olan veya düşüşte olan kelimelerin takibini yapabiliyorsunuz. Normalde yeni proje oluşturmak kolay gibi fakat Semrush’u yeni kullanmaya başlayanlar bu bölümü bulamayabilir. O yüzden bilgi amaçlı anlatmak istedik. Şimdi maddeler halinde anlatalım.

Semrush Yeni Proje Oluşturma Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar Semrush’ta 2 türlü proje oluşturulabiliyor. İlki ücretsiz kullanıcılar için proje oluşturma. Ücretsiz kullanıcılar sadece 1 proje oluşturma hakkına sahipler. Diğeri ise ücretli sürümden proje oluşturma. Burada ise minimum 3-15 veya 25 tane farklı proje oluşturulabiliyor. Şimdi hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerde proje nasıl oluşturulur onu anlatalım.

Semrush Ücretsiz Sürümde Yeni Proje Oluşturma

1-) Öncelikle semrush.com sitesine girip ücretsiz üye oluyoruz. Ardından sol menüden alt taraflara geliyoruz ve “Project” kısmına giriyoruz.

2-) Akabinde açılan sayfada aşağıda gördüğünüz gibi yeşil renkli “Add new project” kısmı çıkacak. Oraya tıklıyoruz.

3-) Sonrasında buradan üst taraftaki “Project domain” kısmına sitemizin linkini ekliyoruz. Alttaki “Project name” bölümüne ise proje ismi yazıyoruz. Yani buraya istediğiniz bir isim koyabilirsiniz. Sonrasında ise aşağıdaki “Create project” butonuna basıyoruz. Ve böylelikle yeni projemizi oluşturmuş oluyoruz.

4-) Bu şekilde yeni proje oluşturabilirsiniz. Dediğimiz gibi eğer ücretsiz kullanım yapacaksanız 1 proje oluşturma hakkınız var. Dilerseniz bu projeyi aynı yerden silebilir ve yenisini oluşturabilirsiniz.

Semrush Ücretli Sürümde Yeni Proje Oluşturma

1-) Eğer premium semrush hesabınız varsa burada yeni proje oluşturmak daha kolay olabiliyor. Öncelikle hesabınıza giriş yapınız. Ardından sol bölümden “Dashboard” kısmına tıklayın.

2-) Sonrasında açılan sayfada üstteki arama kutusunun yanında “Projects” butonu çıkacak. İşte buradaki + (artı) işaretine basarak, domain ve proje isim bilgilerini girerek de hızlı şekilde proje oluşturabilirsiniz.

3-) Premium hesaplarda minimum 3, 15 veya 25 proje oluşturma yapabiliyorsunuz. Ama dilerseniz önce ücretsiz üyelik açın. Programı bir kaç gün kullanın. Eğer beğenirseniz ücretli versiyona geçebilirsiniz. Ama gerçekten seo alanında çalışmalar yapıyorsanız verim alabileceğiniz bir programdır. Ufak tefek hataların dışında Google ile uyumlu çalışmaktadır diyebiliriz.

Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*