Sinüzit Nedir ve Belirtileri Nelerdir?(Kısaca)

Sinüzit Nedir ve Belirtileri Nelerdir?(Kısaca)

Sinüzit Nedir?

Sinüzit alnımızda, gözümüzün her iki tarafının iç yanlarında ve burun arkasında bulunan sinüs boşluklarının iltihabından oluşan bir hastalıktır.

Sinüzit hastalığı sık tekrar etmektedir. Ayrıca üst solunum yolu iltihabından sonra oluşur. Çocuklarda ise bir gribal enfoksiyon aracılığıyla oluşmaktadır. Bu boşluklar normalde mukoza adı verdiğimiz bir tabakayla örtülüdür. Bu tabakanın iltihabına sinüzit diyoruz.

Sinüzitin Belirtileri Nelerdir?

Akut sinüzitte ateş, kırıklık, baş ağrısı, genel üst solunum yolları belirtileri görülür. Bunun yanı sıra burundan zaman zaman kanlı veya iltihaplı akıntı, geniz akıntısı, çabuk yorulma, öksürük ve nadir olmak şartıyla burun kanaması görülür.

Sinüzitin Tedavisi Nasıldır?

Sinüzit tedavisi kronik ve akut olarak ikiye ayrılmaktadır. Ama ikisinin tedavi şeklide aynıdır. Medikal tedaviyle yani antibiyotik desteğiyle rahat bir şekilde bu hastalıktan kurtulabilirsiniz.

Not=Buradaki bilgiler genel sağlık bilgileridir.Lütfen sinüzit olduğunuzu düşünüyorsanız en yakın hastaneye gidin ve doktora görünün.Teşekkürler.


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.