Sitene Adblock Engelleme Kodu Ekle

Sitene Adblock Engelleme Kodu Ekle

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere siteleriniz için adblock engelleme kodunu paylaşacağım.Bildiğiniz gibi adblock eklentisi hemen hemen tüm reklamları engelliyor ve site üzerinde reklamların görülmemesini sağlıyor.Haliyle interneti sık sık kullanan insanlar bu eklentiyi bilgisayarlarına yüklüyor.İşte bu yüzden site sahiplerinin kazancı epey bir düşüyor.

Hal böyle olunca bunun önüne geçmek gerekiyor.Bu yüzden adblock eklentisini engelleme kodları piyasaya sürüldü.Site sahipleri bunları kendi sitelerine eklerse sitelerine giren kullanıcılar adblocku kapatmadan içeriği görememiş oluyorlar.Bu sayede insanlar siteye giriş yapmak için mecburi olarak adblock eklentisini durdurması gerekiyor.Bu da webmaster arkadaşların işine geliyor diyebiliriz.

Lafı uzatmadan adblock engelleme kodlarına geçelim.Bu kodları blogger,wordpress vb. tüm platformlarda kullanabilirsiniz.

Adblock engelleme kodları;

Gördüğünüz gibi adblock engelleme kodları bu şekildedir arkadaşlar.Bu kodları sitenizde istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.Kodlar www.koddostu.com sitesinden alıntıdır.Bu ve daha fazla kodlar için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Adblock engelleme kodlarının ekran görüntüsü şu şekildedir;

adblock engelleme kodları 1

Bu resimde de gördüğünüz gibi arkadaşlar eğer geç butonunu kaldırmak istiyorsanız kodlarda yer alan mor renkli “var kapanabilsin= true;” kodundaki true yerine false yazmanız yeterlidir.Eğer bu şekilde değişiklik yaparsanız adblock kodlarındaki yenile butonunun yanındaki geç butonu işlevini yapmayacak yani çalışmayacak.Bu durumda siteye girenlerin sitedeki içerikleri görüntülemesi için kesinlikle adblock’u kapatması gerekecek.

Herkese kolay gelsin dilerim.Bir sorunuz olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.

---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.