Sitene Şehirler (İller) Arası Mesafeyi Hesaplayan Kod Ekle

Sitene Şehirler (İller) Arası Mesafeyi Hesaplayan Kod Ekle

Hepinize merhabalar değerli takipçilerimiz. Bu yazımızda sizlere sitenize ekleyebileceğiniz şehirler arası mesafe hesaplayıcı kodunu paylaşacağız.

Özellikle gezi ve seyahat alanında web sitesi olan arkadaşların bu kodu sitelerine eklemesini tavsiye ederiz. Bu kod sayesinde sitenize giren kişiler nereden nereye gitmek istiyorlarsa ülkemizdeki tüm şehirler arası mesafeyi anında hesaplayabilecekler.

Bildiğiniz gibi gezmeyi seven bir millet olduğumuz için özellikle bayramlarda ve tatillerde herkes gezmeye gidiyor. Haliyle gideceği yerin ne kadar km tuttuğunu öğrenmek istiyorlar. Mesela İstanbul’dan Mersin’e gitmek isteyen birisi gideceği yolun kaç km olduğunu bilirse ona göre yola çıkabilir veya planlar yapabilir. İşte bu yüzden sizler bu eklentiyi kendi sitelerinize eklerseniz ziyaretçilerin bilgilenmesini sağlamış olursunuz.

Koda aşağıdan ulaşabilirsiniz. Kod wordpress, blogger vb. tüm platformlarda çalışmaktadır. Kodu başka sitelerden temin ettik haliyle sitenize eklediğinizde o sitelere otomatik backlink de vermiş olacaksınız. Bu yüzden kodu oluşturan arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Şehirler (İller) Arası Mesafe Hesaplayıcı Kod (Versiyon 1):

Ekran görüntüsü;

Gördüğünüz gibi hem kilometresi yazıyor hem de ortalama saati yazıyor.

Şehirler (İller) Arası Mesafe Hesaplayıcı Kod (Versiyon 2):

Ekran görüntüsü;

Burada da gördüğünüz gibi Bolu’dan Ankara’ya 187 km ve 2 saat 5 dakika sürdüğü yazmaktadır. Sitenize eklediğinizde yukarıdaki gibi çıkacaktır.

Şehirler (İller) Arası Mesafe Hesaplayıcı Kod (Versiyon 3):

Ekran görüntüsü;

Kodlar ve ekran görüntüsü bu şekildedir. Yapmanız gereken şey kodu ctrl+c yapıp kopyalayıp<head> </head>” arasına veya nereye yapıştırmak istiyorsanız yani sitenizde nerede görünmesini istiyorsanız o alana ctrl+v yapıp yapıştırmaktır.

NOT = Bu arada kodlardaki height ve width değerlerini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Böylelikle ekran görüntülerinde gördüğünüz gibi boylarını veya uzunluklarını ayarlayabilirsiniz.

Şimdilik 3 farklı versiyon kodu mevcuttur. Üçünden hangisini beğenirseniz onu kullanabilirsiniz. Dediğimiz gibi yapmanız gereken tek şey kodu kopyalayıp nereye eklemek istiyorsanız o bölüme yapıştırmaktır.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*