Sitenin Google’da İndexlendiğini Nasıl Öğrenebiliriz

Sitenin Google’da İndexlendiğini Nasıl Öğrenebiliriz

Herkese merhabalar arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere web sitelerinizin Google arama motorunda indexlenip indexlenmediğini nasıl anlayabiliriz onu öğreteceğiz.Umarız faydalı olur.

Web sitemiz için içerik oluşturduktan sonra indexlenip indexlenmediğini öğrenmek isteriz.Bu sayede yazılarımızın çalınmadığından emin olabiliriz.Sonuçta diyelim ki sitemize içerik ekledik ve indexlenmedi.Sitenizi takip eden diğer kullanıcılar sizin indexlenmeyen yazılarınızı kopyalayıp kendi sitelerine ekleyebilirler.Hele ki ilk o sitede indexlenirse sizin site zarara girmiş olur.

O yüzden kendi sitemizdeki yazılarımızın indexlendiğinden iyice emin olmamız gerekir.Anında index sağlamak istiyorsak google webmaster tools aracından google gibi getir hizmetini kullanmamız gerekmektedir.Anında index sağlamak hakkında detaylı bilgiye “Google Gibi Getir İle Anında İndex Sağlayın” adlı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Peki tüm bu işlemleri yaptıktan sonra öylece bırakacak mıyız.Elbette hayır tekrardan sitemizdeki yazı indexlenmiş mi yoksa indexlenmemiş mi diye kontrol etmemiz gerekiyor.Peki bunu nasıl yaparız? Şimdi onu anlatalım.

Öncelikle diyelim ki siteniz indexlenmiş mi diye kontrol edeceksiniz.Bunun için google arama motoruna “site://www.siteadı.com” şeklinde yazarak aratmanız gerekiyor.

Gördüğünüz gibi mmsrn.com sitemizi sorgulattığımızda google da yaklaşık “1840” adet index bulundu.Demek ki sitemizin google arama motorunda indexli olduğunu ve index sayısını öğrenmiş olduk.Bu şekilde sizler de sitenizin indexlenip indexlenmediği öğrenebilirsiniz.

Peki eğer sayfa olarak öğrenmek istiyorsanız(yani “www.siteadı.com/konu-ismi” şeklinde olursa) ne yapacaksınız hemen onu da anlatalım.

Burada da aynı şekilde arama motoruna “site://www.siteadı.com/konu-adi/” şeklinde yazıp aratmamız gerekiyor.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi önceki yazımız olan “Asus Modem Wifi Şifre Değiştirme” konusunun indexlenip indexlenmediği öğrenmek için google’a “site://www.mmsrn.com/asus-modem-wifi-sifre-degistirme/” şeklinde yazdık ve arattık.Resimde gördüğünüz gibi konu google da çıktı.Demek ki yazımız google da indexlenmiştir.

Sizler de bu şekilde Google da sorgulama yaparak yazılarınızın indexlenip indexlenmediğini öğrenebilirsiniz.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.