Siteye Eklemek İçin Resim Özgünleştirme Nasıl Yapılır?

Siteye Eklemek İçin Resim Özgünleştirme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda siz webmaster arkadaşlara siteye eklemek için resim özgünleştirme işlemini nasıl yapabiliriz onu anlatacağız. Şimdiden iyi okumalar ve iyi çalışmalar dileriz.

Biz webmaster arkadaşlar sitelerimize içerik eklerken yazıları özgün olduğu kadar resimleri de özgünleştirmek isteriz. Bu durumda içeriğimiz %100 özgün olur ve Google’nin gözünde içeriklerimiz kaliteli olur. Haliyle bu durumda sitemizin sıralaması yükselir ve bunun yanında sitemiz için seo yapmış oluruz. Kısacası hem seo hem de sıralama açısından resim özgünleştirme çok önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden nasıl makalelerimize önem veriyorsak resimlerimizi de özgün yapmaya özen göstermeliyiz.

Üstelik resimleri özgün olarak sitenize eklediğinizde Google Görseller bölümünden de hit alabilmeniz mümkündür. Üstelik resim ağırlıklı sitelerin resim özgünleştirme yapması çok önemlidir. Peki resimleri siteye eklerken özgünleştirmek için neler yapmalıyız şimdi sizlere madde madde anlatalım.

1-) Arkadaşlar öncelikle diyelim ki google görsellerden rastgele bir resim indirdiniz. Bunu özgün yapmak istediniz. İlk yapacağınız iş resmin boyutlarıyla oynamaktır. Mesela elinizdeki resim 500*500 boyutlarında diyelim. Siz bunu paint programını açarak veya photoshop ile 400*400 veya istediğiniz bir değer yapabilirsiniz. Yeterki boyutunu değiştirin. Resim özgünlüğü açısından ilk kuralımız budur.

2-) İkinci olarak resmin üzerine kendi web sitenizin ismini veya logosunu ekleyin. İsim eklemek için paint programını kullanmanız yeterli olur. Kolaylıkla sitenizin adını paint ile görselin üzerine ekleyebilirsiniz. Fakat eğer logo vb. sitenizi çağrıştıracak resim ekleyecekseniz bunu photoshop gibi programlardan yapabilirsiniz. Logo eklemektense dediğimiz gibi painti açarak kolaylıkla resmin bir köşesine sitenizin adını ekleyin. Böylelikle google resmi özgün algılayabilecektir.

NOT = Tabii ki başkalarının resimleri üzerine kendi sitenizin ismini veya logosunu eklemek etik olmaz. Biz burada bu maddeyi eğer resim kendinize aitse, bilgisayarınızdan bir yerden ekran görüntüsü aldıysanız veya makinenizle fotoğraf çektiyseniz vb. durumlarda uygulamak için ekledik.

3-) Üçüncü madde olarak ise resmin ismini değiştirmeniz. Aslında bunu çoğunuz yapıyordur fakat bu işlemi yapmayan arkadaşlar da mevcut. Direkt google’dan indirdiği resmi hiç düzenleme yapmadan sitesine ekliyor. En azından görselin ismini değiştirebilirsiniz. Aslında bu madde en önemlisidir diyebiliriz. Resmin ismini mutlaka değiştirmeyi unutmayınız.

4-) Dördüncü madde olarak da resmi kırpma işlemi yapın. Mesela bir resim yüklediniz diyelim. Bunu özgün yapmak istiyorsunuz resmi belli noktasından kırpmayı deneyin. Bu durumda haliyle boyut değiştirmenize de gerek kalmayacak direkt resim özgün olarak algılanacaktır.

5-) Son olarak arkadaşlar eğer resminizi Google Görseller’de indexletmek istiyorsanız resminize alt etiketi ve isim vermeniz gerekmektedir. Bu durumda resminiz zamanla google görsellerde gözükecektir. Fakat alt etiket vermeseniz bile gözükür ama çok geç index alır.

Resim özgünleştirme adına bu 5 maddeyi de uygulasanız süper olur. Fakat 5. madde hariç en azından diğer 4 maddeden birini yapmanız resmin özgün olmasını sağlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle. Hoşçakalın…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorumlar (2)

  • Yararli bir konu. WordPress Resim özgürleştirme için otomatik yapan bir eklenti varsa , onun hakkında da yazı olusturursaniz güzel olur.

    Cevapla

    • Yorumunuz için teşekkür ederim. İlerleyen zamanlarda otomatik resim özgünleştirme eklentisi hakkında bir yazı paylaşabiliriz. Fakat şimdilik sizlere buradaki adresi önerebilirim. Bahsettiğiniz tarzda ücretsiz bir eklenti paylaşılmış. Girip yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

      Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.