Siteyi Mobilde El İle Büyütme(Yakınlaştırma-Zoom Yapma) Kodu

Siteyi Mobilde El İle Büyütme(Yakınlaştırma-Zoom Yapma) Kodu

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere sitenizin mobil kısmı için el ile yakınlaştırma(zoom yapma) kodunu paylaşacağız.Umarız faydalı olur.

Mobilden siteye girince sitedeki yazıları okuyamayan bir sürü insan olabiliyor.Bu durumun önüne geçmek için sitemize zoom yapma kodunu ekleyebiliriz.Kodu ekledikten sonra artık elimizle sitemizdeki yazıları yakınlaştırabileceğiz bu da seo açısından bizlere oldukça fayda sağlayacak.Seo diyorum çünkü bu şekilde yaparsanız sitede kalma oranınız artacaktır.Haliyle sitede kalma oranı artınca da seo açısından sitemizin değerleri artacaktır.O yüzden bu kodu sitenizde kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Lafı uzatmadan kodumuzu paylaşalım.Mobilde yakınlaştırma yapmak için kodumuz aşağıdadır;

Bu kodu sitenizin header.php kısmında “<head></head> kodları arasına eklemeniz gerekmektedir.Kodu ekledikten sonra mobilden sitenize girerek deneme yapabilirsiniz.

Eğer yakınlaştırmayı yani zoom yapmayı iptal etmek istiyorsanız “user-scalable=yes” yazan kısmı “user-scalable=no” şeklinde değiştirmeniz gerekmektedir.Yani yes’i no yaparsanız mobilden el ile yakınlaştırma olmaz.

Şimdi kod için sitemiz üzerinden de örnek bir ekran görüntüsü paylaşalım.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar bu kod sayesinde artık mobilden sitenizi yakınlaştırabileceksiniz.Umarız faydası olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz kolay gelsin…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
Sonraki Yazı
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorumlar (6)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.