Sunucu Yanıt Süresi Nasıl Kısaltılır?

Sunucu Yanıt Süresi Nasıl Kısaltılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere sunucu yanıt süresi nasıl kısaltırız bunun hakkında bir kaç taktik vereceğiz.

Sunucumuzun yanıt süresini kısaltmak hem seo açısından hem de kullanıcı açısından çok önemlidir.Çünkü siteye giren bir kişi sitenin hızlı bir şekilde açılmasını ister.Haliyle eğer sunucu geç cevap verirse site geç açılır ve bu da hit kaybına yani kullanıcı kaybına neden olabilir.Böyle olursa da siteniz sıralamalardan düşebilir.İşte bu yüzden sitenin sunucu yanıt süresini kısaltmamız gerekmektedir.Peki sitenin sunucu yanıt süresi nasıl kısaltabiliriz şimdi sizlere bir kaç tavsiye verelim.

1-) Sunucu(Hosting) Kontrolü Yapın;

İlk öncelikle hosting firmanızı kontrol edin.Belki siteniz aldığınız hosting paketini kaldırmıyordur ve bu yüzden sunucu geç yanıt veriyordur.Bu yüzden paketinizi yükseltin veya hosting firması değiştirin.Tabii ki deneme yanılma yaparak yapın bunu.Yani pat diye paket yükseltip firma değiştirin demiyoruz.Adamlara ticket atın böyle böyle yazın her şeyi deneme yapmak istiyorum deyin anlayış gösterirler.

2-) Eklentilerinizi Kontrol Edin;

Özellikle wordpress alt yapılı siteniz varsa eklentilerinizi kesinlikle kontrol etmeniz gerekiyor.Yavaş çalışan eklentilerinizi silmeniz gerekmektedir.Bu şekilde siteniz hızlı açılır.Yavaş çalışan eklentiyi bulmak için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz ve sitenizde eklenti taraması yapabilirsiniz.

Ek olarak sitenizde eğer epey eklenti kullanıyorsanız bunlardan gereksiz olanlarını silmenizi tavsiye ederiz.Bu şekilde siteniz az da olsa rahatlar ve sunucu erken yanıt verir.Aynı şekilde güncel olmayan eklentilerinizi de güncellemeyi unutmayınız.

3-) Sitenizde Cache Kullanın;

Son olarak sunucu yanıt süresini kısaltmak için yapmamız gereken en önemli işlem sitemize cache yüklemektir.Blogger sitelerde zaten böyle bir sorun yok bu yüzden wordpress tabanlı sitelerimiz için cache eklentisi yüklememiz gerekmektedir.Gerekirse premium cache eklentisini alın.Gerçekten sitenizi hızlandıracağına eminiz.

Şimdilik bu kadar.İlerleyen zamanlarda yeni tavsiyeler ekleyeceğiz.Teşekkürler.Yorumlarınızı bekliyoruz.İyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.