Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Giderilir?

Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Giderilir?

Hemen hemen sekiz yaşından beridir yapmış olduğum eylem grubuna dâhildir tırnak yemek. Ama inanın sebebini ben dahi bilemiyorum. Ancak bunun en büyük global sebeplerinden en büyüğünün tamamıyla birer psikolojik ve ailevi sorunlar olduğu kanısındayım. Nitekim uzmanlar da bunu söylemektedir. Evet, bir çocuk tabi ki tırnak yiyor. Ancak sizler ebeveyn olarak tırnak yiyen çocuğunuza şiddetle karşılık vermek yerine, eline vurmak yerine ya da yememesi gerektiğini söylemek yerine kaç kez tırnak yeme alışkanlığı nasıl giderilir diye araştırdınız? Burada ailelere, akrabalara ve hatta büyüklere çok büyük iş düşmektedir.

Öncelikle bu konuda yapılması ya da düşünülmesi gereken konu, eğer çocuğunuz ya da çocuklarınız tırnak yiyorsa bunun sizden ve kavgalı olduğunuz eşinizden sorumlu tutmalısınız. Hiç kimse durup dururken tırnak yemez. Tırnak yemek birer korku işaretidir ve o çocuk mümkün mertebe sürekli korku ve zan altında yaşıyorsa tırnaklarını yemektedir. Eşinizle konuşarak çocuğunuzu psikoloğa götürerek bu soruna çözüm bulunması açısından gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Eğer tırnak yiyen kişi siz iseniz, yine aynı şekilde ailenizden kaynaklanan kavga veya kavgalar silsilesinden olduğunu unutmayın. Ya da kavgadan ve baskıdan çok çalışıyorsanız ya da öğrenci iseniz dahi yoğun stresten olduğunu mutlaka unutmayınız. Bunun içinde yine yapmanız gereken tek şey kaliteli bir psikoloğa giderek bu soruna çözüm bulması açısından kendisinden yardım talep etmenizdir.


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.