Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Herkese merhabalar. Bu yazımızda sizlere Twitter’da kalıcı olarak hesap silme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Sosyal medya siteleri denilince akla ilk gelen sitelerden birisi olan Twitter gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Her gün binlerce kişinin üye olduğu doğru olsa da bunların yanı sıra hesabını silmek isteyenler de olabiliyor. Çünkü artık bir müddet sonra twitter, instagram, facebook vb. gibi sosyal medya siteleri bağımlılık yapıyor. Haliyle kullanıcılar çok zaman geçirdiklerinden şikayetçi oldukları için hesaplarını geri açmamak şartıyla kalıcı olarak silmek zorunda kalıyorlar. Peki twitter hesapları kalıcı olarak nasıl silinir şimdi maddeler halinde ve resimler eşliğinde sizlere anlatalım.

1-) Öncelikle Twitter hesabımızı açıyoruz. Ardından sağ üst taraftaki profil resmimizin üstüne tıklıyoruz. Tweetle butonunun hemen solunda bulunuyor.

2-) Ardından açılan menülerden “Ayarlar ve gizlilik” kısmını açıyoruz.

3-) Sonrasında ise bir sayfa açılacaktır. Bu sayfanın en altına iniyoruz ve oradan da aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Hesabını devre dışı bırak” butonuna basıyoruz.

4-) Ardından yine bir sayfa açılacak. Bu açılan sayfanın en alt sol tarafındaki “Devre dışı bırak” butonuna basıyoruz. Böylelikle hesabımızı kalıcı olarak silmiş oluyoruz.

5-) Son olarak hesabın tamamen yani kalıcı olarak silinmesi için 30 gün beklemeniz gerekmektedir. Yani üstteki devre dışı bırak butonuna bastıktan sonra 30 gün boyunca twitter hesabınızı açmazsanız hesap kalıcı olarak silinmiş olur. Ama 30 gün içinde açarsanız hesap tekrardan aktif olur. Tekrar silmek için aynı işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Twitter’da kalıcı olarak hesap silme bu şekilde yapılmaktadır. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere. Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*