Twitter’da Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Twitter’da Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Hayırlı günler dileriz arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere twitter’da otomatik video oynatma özelliği nereden kapatılır onu anlatacağız.

Facebook ve instagram’da olduğu gibi twitter.com’da da otomatik video oynatma özelliği mevcut. Daha önceki yazılarımızda facebook ve instagram için otomatik video özelliği nasıl kapatılır onu anlatmıştık. Buradan facebook ve buradan da instagram için bakabilirsiniz. Bu otomatik video özelliği bazı durumlarda iyi olsa da bazı anlarda kötü olabiliyor. Mesela mobilden twitter’a girdiğinizde videolar sürekli otomatik açıldığı için internet paketinizi çok harcayabilir. Bu yüzden otomatik video oynatma özelliğini kapatmamız iyi bir tercih olabilmektedir.

Şimdi lafı uzatmadan sizlere hem bilgisayar üzerinden hem de mobil üzerinden twitter’da otomatik video oynatma özelliği nasıl kapatılır onu gösterelim.

Bilgisayardan Twitter.com Otomatik Video Özelliğini Kapatma

1-) Bilgisayar üzerinden twitter otomatik videoyu kapatmak için öncelikle sağ üst köşedeki profil resmimize tıklıyoruz. Ardından “Ayarlar ve gizlilik” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından sol tarafta açılan menülerden en alttaki “Erişilebilirlik” seçeneğini tıklıyoruz.

3-) Son olarak buradan ise aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Video otomatik oynatılıyor” seçeneğini kaldırıyoruz yani buradaki işaretli tiki kaldırıyoruz. Sonrasında “Değişiklikleri kaydet” butonuna basıyoruz.

4-) Böylelikle otomatik video oynatmayı iptal etmiş olursunuz.

Mobilden Twitter.com Otomatik Video Özelliğini Kapatma

1-) Mobil cep telefonlarından otomatik video özelliğini kapatmak için de android veya ios telefonlardan twitter uygulamasını açıyoruz. Sonrasında profilimize giriyoruz ve “Ayarlar ve gizlilik” kısmını açıyoruz.

2-) Ardından açılan seçeneklerden “Veri kullanımı” bölümüne giriyoruz.

3-) Ardından video bölümünden “Videoyu otomatik oynat” kısmını açıyoruz.

4-) Son olarak burada ise “Hiçbir zaman” seçeneğini seçiyoruz ve böylelikle cep telefonlarımızdan twitterda gezerken videolar otomatik oynatılmamış olacaktır. Biz kendimiz videoya tıkladığımızda videolar açılmış olacaktır.

Bu şekilde hem cep telefonlarınızdan hem de bilgisayarlarınızdan twitter sitesi için otomatik video özelliğini kapatabilirsiniz. Teşekkürler iyi günler dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*