Windows 10 Başlangıçta (Başlatta) Hangi Klasörlerin Görüneceğini Ayarlama

Windows 10 Başlangıçta (Başlatta) Hangi Klasörlerin Görüneceğini Ayarlama

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Windows 10 bilgisayarlarda başlangıç sekmesinde hangi klasörlerin gözükeceği nereden ayarlanır onu anlatacağız.

Windows 10’da başlangıçta yani başlat menüsünde görülebilecek dosyalar başlattan direkt ayarlanamıyor. Bunun için kişiselleştirme ayarlarına girmeniz gerekmektedir. Windows 10’da dosyalara hızlı ulaşmak için başlat kısmındaki dosyaları ayarlayabilirsiniz. Peki bunu nasıl ayarlarız şimdi maddeler halinde sizlere anlatalım.

Windows 10 Başlangıçta (Başlatta) Dosya Görüntüleme Ayarı

1-) Öncelikle arkadaşlar windows 10’da başlangıç yani başlat aşağıdaki gibi görünmektedir. Normalde gördüğünüz gibi belgeler, resimler ve ayarlar kısmı gözüküyor. Fakat diğer dosyalar görünmüyor.

2-) Diğer dosyaların da görünmesini istiyorsanız daha doğrusu hangi dosyaların gözükmesini isterseniz öncelikle başlat menüsünden “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

3-) Ardından windows ayarları bölümünden aşağıda gördüğünüz gibi “Kişiselleştirme” kısmını açıyoruz.

4-) Sonrasında sol bölümden “Başlat” kısmına giriyoruz.

5-) Ardından buradan biraz aşağı iniyoruz ve burada “Başlangıçta hangi klasörlerin görüneceğini seç” linki var ona basıyoruz.

6-) Ardından buradan ise başlangıç kısmında hangi klasörlerin görünmesini veya görünmemesini istiyorsanız buradan açık veya kapalı yapmanız gerekmektedir. Örneğin aşağıda gördüğünüz gibi bizde sadece ayarlar, belgeler ve resimler dosyaları açık yani bunlar başlatta gözüküyor.

7-) Bu şekilde başlangıçta hangi klasörlerin görünmesini istiyorsanız onu ayarlayabiliyorsunuz.

Teşekkürler umarız yararlı olur. İyi çalışmalar.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*