Windows 10 Başlangıçta Kendiliğinden Açılan Programları Kapatma / Açma

Windows 10 Başlangıçta Kendiliğinden Açılan Programları Kapatma / Açma

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere windows 10 bilgisayarlarda otomatik kendiliğinden açılan programlar nasıl kapatılır onu anlatacağız.

Bilgisayarı açtığımızda çoğu zaman kendiliğinden açılan programlarla karşılaşırız. Bu gibi durumlar her seferinde olduğu için teker teker kapatmaktan yorulabiliriz. Üstelik kapatmadığımız zaman da bilgisayar arka planda çalışan otomatik programlar yüzünden kasmaya başlayabilir. İşte bu yüzden bilgisayar ilk açıldığında kendiliğinden otomatik başlayan programları iptal etmemiz gerekmektedir yani kendiliğinden açılan programları kapatmamız gerekmektedir. Şimdi 2 yöntemle birlikte maddeler halinde windows 10 bilgisayarlarda başlangıçta açılan programlar nasıl kapatılır onu anlatalım.

Windows 10’da Başlangıçta Çalışan Programları Kapatma {Yöntem 1}:

1-) Birinci yöntem olarak öncelikle görev çubuğuna geliyoruz ve mouse ile sağ tıklıyoruz. Ardından “Görev Yöneticisi” kısmına giriyoruz.

2-) Görev yöneticisini açtıktan sonra üst menüdeki “Başlangıç” sekmesine giriş yapıyoruz.

3-) Ardından burada başlangıçta otomatikman kendiliğinden açılan programlar yer alacaktır. Bu alandan hangi programın başlangıçta açılmasını istemiyorsanız o programa sağ tıklayıp aşağıda gördüğünüz gibi “Devre dışı bırak” seçeneğine basıyoruz. Mesela aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi biz Spotify programının başlangıçta açılmasını istemediğimiz için ona sağ tıklayıp devre dışı bırak butonuna bastık. Sizler de bu şekilde programları kapatabilirsiniz.

Ek olarak eğer başlangıçta kendiliğinden program açılmasını istiyorsanız da yine sağ tıklayıp “Etkinleştir” butonuna basmanız gerekmektedir.

Windows 10’da Başlangıçta Çalışan Programları Kapatma {Yöntem 2}:

1-) Aynı şekilde 2. bir yöntem daha var. Burada ise başlat menüsüne “Ayarlar” yazıp ona giriyoruz. Yani bilgisayarın ayarlar bölümünü açıyoruz.

2-) Sonrasında aşağıdaki gibi bir alan açılacaktır. Buradan da “Uygulamalar” bölümüne giriyoruz.

3-) Akabinde sol tarafta çıkan seçeneklerden “Başlangıç” menüsüne giriyoruz.

4-) Sonrasında buradan ise yine 1. yöntemde bulunduğu gibi başlangıçta açılan programları açıp kapatabiliyoruz. Kapatmak için tiki “Kapalı” olarak işaretliyoruz. Açmak için ise “Açık” olarak seçiyoruz.

Bu şekilde 2 yöntemle de windows 10 bilgisayarlarda kendiliğinden başlayan programları kapatabiliyoruz veya tekrardan açabiliyoruz.

Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.