WordPress Sağ Tık Engelleme Eklentisi ve Kodu

WordPress Sağ Tık Engelleme Eklentisi ve Kodu

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere wordpress sağ tık engelleme eklentisini ve kodunu paylaşacağız.Yani hem koduyla hem de eklentisiyle 2 türlü sağ tıklama yapmayı engelleyebileceksiniz.

Web site sahiplerinin en nefret ettiği şeylerin başında kendi yazılarının olduğu gibi kopyalanması gelir.Bu durumun önüne geçmek için de sağ tık engelleme kodlarına ihtiyaç duyarlar.Veya wordpress, opencart gibi hazır yazılım sistemlerinde bir eklenti sayesinde bu ihtiyaçlarını giderirler.Sağ tık engellemesi yapıldığında sitenizdeki içerikler sağ tuş yapılıp kopyalanamaz olacaktır.Bu da sitenizi kopyalayanlara karşı bir kalkan olacaktır.

WordPress için sağ tıklama engellemesini 2 türlü yapabiliriz.İlki sağ tık engelleme kodu ile yapılmaktadır.Diğeri ise bir eklenti sayesinde yapılır.Şimdi lafı uzatmadan iki yöntemi de paylaşalım.

Yöntem 1- WordPress Sağ Tıklama Engelleme Kodu

İlk yöntem olarak eklentiye gerek duymadan aşağıda paylaştığımız kodu footer.php dosyasındaki </body> kodunun hemen öncesine yapıştırmanız gerekmektedir.

Ardından sitenizde sağ tıklama yapılmayacaktır.

Yöntem 2- WordPress Sağ Tıklama Engellemesi İçin Eklentiler

2. yöntem olarak da wordpress sağ tıklama engellemesi için bulunan eklentileri sitenize yüklemektir.Eklenti isimlerini aşağıda paylaşacağız.Eklentileri yüklemek için wordpress panelinizden “Eklentiler>Yeni Ekle” kısmına giriniz.Oradan da arama kutusuna aşağıdaki eklentilerden birinin ismini yazın ve yükleme işlemini tamamlayın.

WordPress sağ tıklama yapan eklentilerin isimleri aşağıdaki gibidir;

==> WP Content Copy Protection (her türlü sağ tıkı engeller)

==> No Right Click Images Plugin (fotoğrafları sağ tık yapmada yasaklar)

==> WP-CopyProtect [Protect your blog posts]

Bu eklentileri yükleyerek de sitenizde sağ tık yapılmasını enlgelleyebilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
Önceki Yazı
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.