WordPress Siteye ADS.txt Dosyası Ekleme Nasıl Yapılır?

WordPress Siteye ADS.txt Dosyası Ekleme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere wordpress sitelere ads.txt dosyası kolay yoldan nasıl eklenir onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi Google Adsense yaptığı değişiklikle birlikte artık web sitelerinde ads.txt dosyası olmasını istiyor. Hatta bir nevi zorunlu kıldı da diyebiliriz. Çünkü adsense panele girince ads.txt olmayan siteler için uyarı veriyor. Bu uyarının gitmesini istiyorsanız sitenize mecburen ads.txt dosyası eklemeniz gerekmektedir. Ads.txt dosyasını adsense panelinden indirerek normal olarak ftp’den sitenin ana dizinine ekleyebilirsiniz. Fakat siteniz wordpress ise bir eklenti yardımıyla kolaylıkla ftp’ye girmeden de ads.txt dosyası oluşturabilirsiniz. Şimdi maddeler halinde anlatımını yapalım.

WordPress’de ADS.txt Dosyası Oluşturma

1-) Öncelikle arkadaşlar ads.txt dosyası için kodumuzu almamız gerekiyor. Bunun için 2 yöntem var. İlki google adsense paneline girdiğinizde karşınıza çıkan ads.txt uyarısına tıklayarak oradan ads.txt metin belgesi dosyasını indirebilirsiniz ve buradaki kodu kopyalayabilirsiniz. Veya dosya indirmeden de aşağıdaki kodu kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Kodda değişen tek kısım 2. alanda yer alan “pub-0000000000000000” bölümüdür. Buraya kendi google adsense yayıncı kimliğinizi yazmanız gerekiyor.

2-) Yayıncı kimliğinizi öğrenmek için adsense panelinden “Hesap > Ayarlar > Hesap bilgileri” bölümüne girin.

3-) Ardından açılan sayfanın en üstünde yayıncı kimliği kodunuz karşınıza çıkacaktır. Bunu kopyalayıp üstteki koddaki 2. bölüme yapıştırın.

4-) Şimdi ads.txt için kodumuzu oluşturmuş olduk. Sıra geldi wordpress sitemize eklemeye. Bunu dediğimiz gibi eklenti yardımıyla yapacağız. Öncelikle “Eklentiler > Yeni Ekle” kısmına giriyoruz. Ardından arama yerine “ads txt” yazıyoruz. Buradan da “Ads.txt Manager” eklentisini sitemize yüklüyoruz.

5-) Dediğimiz gibi eklentimizin adı “Ads.txt Manager” ‘dır. Eklentiyi yükledikten sonra eklentiyi etkinleştiriyoruz. Ardından “Ayarlar > Ads.txt” bölümüne giriyoruz.

6-) Burada ise boş bir sayfa karşımıza çıkacak. İşte bu alana aşağıda gördüğünüz gibi oluşturduğumuz ads.txt kodunu yapıştırıyoruz. Kodu 1. maddede oluşturmuştuk. Dediğimiz gibi kodda sadece 2. kısımdaki pub ile başlayan yayıncı kimliğini kendinize göre değiştireceksiniz. Kodu yapıştırdıktan sonra “Save Changes” butonuna basıyoruz.

7-) Böylelikle wordpress sitemiz için ads.txt sayfasını oluşturmuş oluyoruz. Artık “www.siteadi.com/ads.txt” sayfasını açarak oluşturduğunuz yeri görebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra bir kaç gün içerisinde google adsense panelindeki ads.txt uyarısı kaybolacaktır.

Bu şekilde wordpress tabanlı sitelere hızlı şekilde ads.txt dosyası ekleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*