WordPress Siteyi Arama Motorlarına Nasıl Kapatırız?

WordPress Siteyi Arama Motorlarına Nasıl Kapatırız?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere wordpress siteleri arama motorlarına nasıl kapatabiliriz yani siteyi nasıl noindex yaparız onu anlatacağız.

WordPress sitemizin bazen google, yandex, bing vb. arama motorlarında indexlenmesini istemeyiz.Bunun bir sürü nedeni olabilir.Mesela siteyi wordpress’den blogger’a taşıdığımızda eski wordpress indexlerinin silinmesi için bu yapılabilir.Veya sitemizi sadece belli kişiler görmesi için yani tanıdık, akraba vs. kişilerin görmesi için tüm arama motorlarından engellenebilir.Bu yüzden başka nedenler için de site noindex haline getirilebilir.

Peki wordpress için web siteleri arama motorlarına nasıl kapatılır şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle wordpress wp-admin panelimizi açıyoruz.Oradan da “Ayarlar > Okuma” bölümüne giriyoruz.Bazı panellerde ayarlar “Settings” olarak gözükebiliyor aynı şekilde ona basarak Okuma butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında ise en altta “Arama motoru görünürlüğü” kısmındaki “Arama motorlarının bu siteyi indekslemelerine engel olmaya çalış” kısmını tik işaretiyle işaretliyoruz.

3-) Ardından “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basıyoruz.Böylelikle wordpress sitemiz zamanla arama motorlarında gözükmemeye başlayacaktır yani noindex haline gelecektir.

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.