WordPress Ücretli ve Ücretsiz Tema Siteleri

WordPress Ücretli ve Ücretsiz Tema Siteleri

WordPress dünyanın en çok kullanılan web alt yapı sistemlerinden birisidir. Hazır bir sistemdir. Bir adet alan adı ve hosting ile hızlı şekilde wordpress kurabilir ve ücretsiz site oluşturabilirsiniz. WordPress kurduktan sonra siteniz için tema seçmeniz gerekmektedir.

Bu temayı ister ücretsiz wordpress tema havuzundan seçin, isterseniz de ücretli premium temalardan seçin tamamen size kalmış. Fakat ilk aşama için temaya para yatırmak istemiyorsanız hiç merak etmeyin. Çünkü wordpressin kendi sunmuş olduğu ücretsiz birçok tema mevcut. Buradan tema seçebilir ve tamamen legal şekilde ücretsiz olarak sitenize entegre edebilirsiniz. Peki wordpress ücretli ve ücretsiz temalara nasıl ulaşabiliriz bu temaların bulunduğu site adresleri nelerdir şimdi onu paylaşalım!

WordPress Ücretsiz Temaların Bulunduğu Site

Ücretsiz wordpress temaları için bilinmedik sitelere girmenize gerek yoktur. Çünkü WordPress’in ücretsiz temalarının bulunduğu kendisine ait bir sitesi mevcuttur. Site adresi “https://tr.wordpress.org/themes/” burasıdır. Bu siteye girerek birbirinden güzel WordPress ücretsiz temalara ulaşabilirsiniz. Buradaki temalar tamamen ücretsiz ve legaldir. Yani WordPress’in resmi olarak sunmuş olduğu kendi ücretsiz temalarıdır.

Verdiğimiz site adresine girdiğinizde yukarıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsınız. Gördüğünüz gibi wordpressin kendisine ait şuanlık 7541 tane ücretsiz teması bulunmaktadır. Bu temalardan beğendiğinizi siteniz için ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Dediğimiz gibi bu temalar tamamen ücretsizdir. Hiç bir şekilde para ile satılmamaktadır.

Elbette ücretsiz olduğu için bazı premium özellikleri aktif olmayabilir. Mesela bazı temalarda footer bölümü kötü olabilir. Veya sidebar kısmı kötü olabilir. Ama yinede ücretsiz olanların arasında da gayet güzel temalar vardır. Hepsini müsait bir vakitte inceleyebilir ve siteniz için kullanabilirsiniz.

WordPress Ücretli Tema Siteleri

Gelelim WordPress ücretli tema sitelerine. Aslında yerli ve yabancı olmak üzere bir sürü WordPress tema kodlayıp satan siteler mevcut. Bazıları kişisel, freelancer olarak tema satışı yapsa da bazı büyük firmalar binlerce ücretli premium tema satışı yapmaktadır. Bizim tavsiyemiz yerli ve yabancı büyük tema satışı yapan sitelerden tema satın almanızdır. Çünkü tema konusu site için büyük bir önem taşımakta. Aldığınız tema warez çıktığı durumda sitenizin hitleri geri düşer ve seo açısından zarar görür. Bu yüzden warez olmayan temiz tema satın almak için büyük tema satan siteleri kullanın.

Şimdi gelelim wordpress ücretli tema satışı yapan site adresleri nelerdir onların isimlerini yazalım:

Yabancı Ücretli (Premium) WP Tema Satışı Yapan Siteler

 • https://themeforest.net/
 • https://mythemeshop.com/
 • https://www.elegantthemes.com/
 • https://templatic.com/
 • https://themeisle.com
 • https://www.templatemonster.com/
 • https://www.enginethemes.com/
 • https://www.themeum.com
 • https://creativemarket.com/
 • https://athemes.com/

Yerli Ücretli (Premium) WP Tema Satışı Yapan Siteler

 • https://www.temavadisi.com/
 • https://www.wptemalari.net/
 • https://www.tema.market/
 • https://safirtema.com/
 • https://cizoglubilisim.com/
 • https://www.kanthemes.com/

Genel olarak wordpress ücretli premium tema satışı yapılan site adresleri bu şekildedir. Bu sitelerde süper temalar bulunmaktadır. İnceleyip dilediğinizi satın alabilir ve wordpress sisteminize ftp dizininden yükleme yapabilirsiniz. Ardından ücretli satın aldığınız için tüm eklentileriyle birlikte premium şekilde kullanım yapabilirsiniz. Sizlerin de bildiği yerli ve yabancı farklı siteler varsa isimlerini yorum olarak yazabilirsiniz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*