WordPress’de İçerik Eklerken Yazıların Altını Çizgili Yapmak

WordPress’de İçerik Eklerken Yazıların Altını Çizgili Yapmak

Merhabalar bu yazımızda sizlere WordPress metin editöründe yazıların altını çizgili yapmak nasıl yapılır onu anlatacağız.

WordPress metin editörü üzerinden istediğiniz gibi yazılar ekleyebiliyorsunuz. Yazıları kalın, italik, renkli vb. şekilde yazabiliyorsunuz. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi bir yazıya bir sürü özellik verebiliyorsunuz.

Fakat metin editöründeki bu butonlardan maalesef içerisinde altını çizme butonu veya kısayolu yoktur. Bunun yerine yazının üstünü çizme butonu var. Ama altını çizme butonu bulunmuyor. Aslında altını çizgili yapma kısayolu olsa çok iyi olur. Buradan da wordpress yapımcılarına seslenelim 🙂

Dediğimiz gibi altını çizgili yapma butonu WordPress’de yok. Mesela Blogger’da var illaki orada görmüştürsünüz. Bu altını çizgili yapma oldukça önemlidir diyebiliriz. Çünkü altı çizgili olan yazılar daha çok dikkat çekiyor ve bu bakımdan site sahipleri yazılarının bir bölümünü altını çizgili şekilde yazmak isteyebiliyor. Ama merak etmeyin bunun bir kısayolu var. Üstelik 2 farklı yol ile yazıların altını çizebilirsiniz. Şimdi lafı uzatmadan anlatıma geçelim.

WordPress Metin Editöründe Yazıların Altı Çizgili Şekilde Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar Wp’de yazı altını çizmek için 2 alternatif yol mevcut.

Birinci Yol:

İlk olarak CTRL+U kombinasyonu ile yazıların altını çizebilirsiniz. Örneğin bu cümlede olduğu gibi. Yazıyı mouse ile seçin ve ardından ctrl+u tuşuna basın. Sonrasında yazının altı çizili olacaktır.

İkinci Yol:

Veya kısa bir kod ile de yazıların altını çizebiliyoruz. Yani <u> </u> kodunu kullanarak altı çizili yazı yazabilirsiniz. Öncelikle altını çizeceğiniz yazıyı seçin ve üstten Metin kısmına girin. Oradan yazının başına <u> kodu koyun ve yazının sonuna da </u> kodunu yazın. Ardından Görsel kısmından baktığınızda yazının altının çizgili olduğunu göreceksiniz.

  • Örnek Cümle : Merhaba dünya nasılsınız!

Bu şekilde 2 farklı yoldan altı çizgili yazı yazabilirsiniz. Ama ilk yol yani ctrl+u kullanımı daha basittir. Orada sadece yazıyı seçip ctrl+u ya basmanız gerekiyor. Bu şekilde wordpress yazı editöründe yazıların altını kısayoldan hızlı şekilde çizebilirsiniz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*