www Açılımı Nedir? www Ne Anlama Gelmektedir?

www Açılımı Nedir? www Ne Anlama Gelmektedir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere site uzantısında ilk kısım olan www’nün ne anlama geldiğini ve açılımının ne olduğunu paylaşacağız.

İnternette web sitelerini açarken tarayıcımızın üst tarafında bulunan adres çubuğuna www.siteadi.com şeklinde yazarız. Peki buradaki www’nün ne anlama geldiğiniz biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise yazımızın devamını okuyarak anlatımını öğrenebilirsiniz. Daha önceden buradaki yazımızda .com’un ne anlama geldiğini paylaşmıştık. Şimdi ise www’yü paylaşacağız.

www ingilizce bir kısaltmadır ve açılımı ise “World Wide Web” demektir. Yani Türkçe olarak karşılığı “Dünya çapında ağ” demektir. World wide web kelimelerinin baş harfleri www’yü oluşturmaktadır. Daha teknik olarak açıklamak gerekirse www, dünyada var olan tüm internet web sitelerinin sunucularında kayıtlı olan dosyanın genel adıdır. Site sahipleri bilirler filezillaya girildiğinde sitenin tüm dosyaları www klasörünün içinde yer almaktadır.

İnternet sitelerini açarken sitenin başına www yazmak zorunlu değildir. Yazılmasa da site açılır. Çünkü www otomatik olarak zaten kendiliğinden adres çubuğunda oluşmaktadır.

Özetle dediğimiz gibi www, world wide web anlamına gelmektedir. Yani dilimize çevrildiğinde dünya çapında ağ demektir.

Yazımızın sonuna geldik. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*