Yağmur Duası Arapçası, Okunuşu ve Türkçe Meali

Yağmur Duası Arapçası, Okunuşu ve Türkçe Meali

Cümleten selamun aleyküm değerli takipçilerimiz. Bu yazımızda sizlere yağmur duasının Arapça yazılışını, okunuşunu ve Türkçe mealini paylaşacağız. Allah (c.c.) şimdiden edeceğiniz duaları kabul eylesin. Amin.

Hz. Muhammed Mustafa (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’den bize nakledilen yağmur duası aşağıdaki gibidir.

Yağmur Duası Arapçası

Yağmur duası

Yağmur duası

Yağmur Duası Okunuşu

••• Allahümme esgina ğaysemmüğisen heniemmerien ğadegammücellelen seyhan ammen tabega. Allahümme esginelğayse veletecalne minelganitin. Allahümme inne bilbiledi velıbedi velhalgi minellevei veddanki male neşku illeileyk. Allahümme enbitlenezzera veedirleneddara veesgine mimberekatissemei veesbitlene mimbereketilard. Allahümme inne nesteğfirüke inneke künte ğaffera. Feersilissemee aleyna midrara.

ÖNEMLİ NOT = Değerli takipçilerimiz tecvid ve talim kuralları için yağmur duasını lütfen Arapçasından okuyunuz. Eğer yukarıdaki gibi Türkçe yazılışını okursanız tecvid ve talim kurallarından dolayı hatalı okursunuz. Bu yüzden Arapça bilmiyorsanız da lütfen youtube’dan vs. dinleyerek siz tekrar edip öyle okuyunuz. Veya bilen birisine okutturunuz.

Yağmur Duası Türkçe Meali (Manası)

••• Allah (c.c.)’ım, bize yardım eden, içimize sinen, ferahlık veren, bol, yararlı, her tarafı kaplayan, her tarafa akıp giden, her tarafı sulayan genel yaygın bir yağmur ihsan eyle.(Amin)
Allah’ım bizi yağmurla sula, bizi ümitlerini yitirmiş kimselerden eyleme.(Amin)
Allah’ım, kullarda, illerde ve diğer yaratıklarda öyle bir güçlük, öyle bir darlık var ki senden başkasına arz edemeyiz. Ey yüce yaratıcımız, bizim için ekinleri bitir, bizim için memeleri sütle doldur, bizi göğün bereketlerinden sula, bize yer yüzünün bereketlerinden ihsan eyle.(Amin)
Ey cömert, kerem sahibi Allah’ım, biz senden mağfiret dileriz, şüphe yok ki sen çok bağışlayıcısın, gize gökten bol bol yağmurlar yağdır, ey bağışlayıcı merhametli Rabbimiz! (Amin)

NOT = Diğer dualara “Dini Bilgiler” kategorisinden ulaşabilirsiniz.


---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*