Yasin Duası Arapçası, Okunuşu ve Türkçe Meali

Yasin Duası Arapçası, Okunuşu ve Türkçe Meali

Herkese hayırlı günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Yasin suresinin duasının Arapça’sını, Arapça okunuşunu ve Türkçe mealini paylaşacağız.Herkese iyi ilimler dileriz.

Yasin suresini okuduktan sonra Yasin duasını okumak çok sevaptır.Şimdi Yasin duasının Arapça’sını, okunuşunu ve Türkçe mealini sizlerle paylaşalım.Ek olarak Yasin duasının başka bir versiyonu da mevcuttur.Fakat biz en çok bilinenini ekliyoruz.

Yasin Duası Arapçası

Yasin duası arapça

Yasin duası arapça

Yasin Duası Okunuşu

Allahümme innî es’elüke sabran cemîlâ, ve kalben selîmâ, ve lisânen zâkirâ, ve düâen müstecâbâ, ve kitâben yemiynâ, ve rizkan halâlâ, ve neıymen mükiymâ, ve cenneten ve hariyrâ, ve nadraten ve surûra. Yâ kâdıyel hâcât, yâ müciybed deavât, yâ kâşifed durri vel beliyyât, yâ âlimes sirri vel hafiyyât. Ikdı hâcetî fî hâzihis sâatil mübâraketi bi hürmeti yâsîn vel kur’ânil hakîym. Fe izâ kadâ emran fe innemâ yekûlü lehû kün fe yekûn. Fe sübhânellezî bi yedihî melekûtü külli şey’in ve ileyhi türceûn.

Yasin Duası Türkçe Meali

Ey Allahım, Senden güzel sabır, temiz kalp, konuşan dil, kabul olunan dua,cenneti kazandıracak amel defteri, helal rızık, devam edici nimet, cennet elbiseleri, güzel mutluluk istiyorum.Ey ihtiyaçları gideren, Ey davetlere icabet eden, ey bela ve yoksullukları gideren, ey sırları ve gizlilikleri bilen, dilediğimi kabul et ve ihtiyaçlarımı gider Şu mübarek saatte Yasin ve Kur-an’ı Kerim hürmetine.Çünkü sen bir şeyin olmasını istediğinde ona sadece ol dersin o da hemen oluverir ve herşeyin saltanatı kendi elinde olan ve her şeyin ve hepimizin kendisine döneceğimiz Rabbimiz seni tesbih ederim.

Yasin duasının Arapça’sı, Türkçe okunuşu ve Türkçe meali bu şekildedir.Diğer dua ve sureler için “Dini” kategorisini ziyaret edebilirsiniz.Teşekkürler Allah’a emanet olun…

Kaynak = Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır


  • Beğen  
---Bizlere Destek Olmak İçin Aşağıdan Yorum Yazmayı ve Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşmayı Unutmayınız---
admin

Merhabalar sitemizde sizler için birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmaktayız.Her konuda bilgili editör arkadaşlarımızla sizlere faydalı ve eğitici makaleler paylaşmaktayız.Ders notları,seo,oyun,dini bilgiler vb. tüm alanda sizler için en iyi içerikleri üretmekteyiz.Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz...

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.