Alev İşareti (🔥) Nasıl Yapılır? Klavyeden Alev ve Ateş Emojisi Yapılışı

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere klavyeden alev işareti emojisi nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz.

Sosyal medyada en çok kullanılan emojilerin başında “🔥” buradaki gibi alev & ateş işareti emojisi gelmektedir. Bu işaretin klavyeden kısayol yapılışı var mı çok merak ediliyor. İllaki sosyal medyada veya Youtube gibi yerlerde bu işaretten çok görmüştürsünüz. Özellikle son dakika flaş haberler için, çok beğenilen paylaşımlar için, son dakika bomba transfer haberleri için vb. birçok durum için ateş emojisi kullanılabiliyor. Şimdi sizlere ateş emojisi nasıl yapılır, klavyeden kısayol hızlı yapılışı var mı yok mu onu anlatalım.

Klavyeden Alev İşareti (🔥) Emojisi Nasıl Yapılır?

Klavyeden 🔥 buradaki gibi alev emojisi yapmanın kısayol tuşu maalesef bulunmamaktadır. Yani klavyeden doğrudan kısayol tuşlarına basarak ateş emojisi yapamıyoruz. Fakat bunun dışında 2 farklı yöntemle alev işareti yapabilirsiniz. Şimdi sizlere 2 farklı yöntemi anlatalım.

Alev İşareti 🔥 Yapmanın 1. Yöntemi:

Klavyeden alev veya ateş işareti yapmak için öncelikle nereye yapmak istiyorsanız o alana sağ tık yapın. Yani bu internet sitesi üzerinde olabilir, sosyal medya sitesinde olabilir veya dilediğiniz tarayıcıda Windows 10 üzerinde olabilir, hangi alana ateş emojisi eklemek istiyorsanız boş yere sağ tık yapın. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi en üstteki “Emoji” kısmına tıklayın.

Sonrasında aşağıdaki gibi bir küçük pencere karşımıza çıkacak. Buradan sağ alttaki araba sembolüne tıklıyoruz.

Ardından biraz alt tarafa iniyoruz ve ateş işareti burada karşımıza çıkıyor. 1 kere tıklama yaparsanız “🔥” buradaki gibi ateş işareti bulunduğunuz yere otomatikman eklenmiş olur.

Bu yöntem biraz uğraştırıcı olabilir. Şimdi diğer yönteme yani basit olan yönteme geçelim.

Alev İşareti 🔥 Yapmanın 2. Yöntemi:

Arkadaşlar alev yani ateş işareti yapmanın bir diğer yolu ise kopyala yapıştır yapmaktır. Yani 🔥 buradaki ateş emojisini ctrl+c yapıp kopyalayarak istediğiniz yere ctrl+v yapıp yapıştırabilirsiniz. Bu arada alev işaretini kopyaladıktan sonra Word, Wordpad vb. belgelere de yapıştırabilirsiniz. Yani oralarda da emoji yapılır, çalışıyor bizzat denedik. Şimdi alev emojisini daha kolay kopyalayabilmeniz için aşağıya farklı boyutlarda ve büyük puntolarla ekleyelim.

  • Alev Emojisi İşareti ==> 🔥
  • Alev İşareti Büyük Puntolar ==> 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥

Bu şekilde iki farklı yöntem ile bilgisayarınızda alev emojisi oluşturabilirsiniz. Bu yaptığınız alev işareti emojisini istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir